• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-9590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

اعتیاد خطرناک‌ترین آسیب اجتماعی جامعه است

استاندار قزوین گفت: اعتیاد خطرناک‌ترین آسیب اجتماعی عصر حاضر است که تمامی بخش‌های مختلف جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بابیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر مهم‌ترین آسیب اجتماعی است، اظهار کرد: اگر همه آسیب‌ها را مقابل اعتیاد قرار دهیم، مورد دوم خطرناک‌تر از بقیه است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین اضافه کرد: اگر جامعه بر روی اعتیاد حساس شود و این مسئله تبدیل به یک دغدغه اجتماعی شود بدون شک برای کاهش این پدیده شوم گام‌های بلندتری برداشته خواهد شد.

استاندار قزوین ادامه داد: باید با یک احساس مسئولیت اجتماعی و همگانی در برابر این معضل اقدام کنیم و با پررنگ ساختن برنامه‌های پیشگیری برای مصون‌سازی جامعه از مواد مخدر گام برداریم.

زاهدی یادآور شد: همه اقشار مردم از پزشک و استاد گرفته تا ورزشکار و کارمند، کارگر و افراد عادی در معرض تهدید مواد مخدر قرار دارند بنابراین خطر بسیاری جدی است.

وی افزود: خوشبختانه قزوین از استان‌های با رتبه پایین در زمینه اعتیاد به شمار می‌رود بااین‌وجود در حوزه مقابله با مواد مخدر نباید با سهل‌انگاری و بی‌تفاوتی برخورد کرد.

استاندار قزوین با اشاره به برنامه جمع‌آوری معتادان متجاهر در قزوین، افزود: متجاهر بودن شاخصی کیفی است و به نگاه مأمور نیروی انتظامی و قاضی بستگی دارد اما این حرف درست است که بیش از 90 درصد سرقت‌های کوچک استان کار این دسته از افراد است و دستگیری آنان تأثیر خوبی برای مقابله با سرقت دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: برای مقابله با کشت گل و شاهدانه باید با همکاری دهیاران و بخشداران که آگاهی خوبی از کشت این مواد در مناطق تحت پوشش خود دارند، اقدام کرد.

زاهدی ادامه داد: در همه شهرستان‌ها باید فرمانداران، بخشداران و دهیاران با جلسات آموزشی توجیه شوند تا با آگاهی لازم نسبت به ماده گل و مقابله با کشت آن وارد عمل شوند.

استاندار قزوین افزود: به‌تازگی قیمت مواد مخدر سنتی از قبیل تریاک و حشیش کاهش‌یافته است درحالی‌که قیمت مواد صنعتی افزایش‌یافته که نشان‌دهنده تقاضا برای مواد صنعتی است و باید هوشیارانه در این زمینه عمل کرد.

زاهدی همچنین گفت: برای مقابله با مواد صنعتی بیش از سنتی باید اقدام کرد چون کوتاهی در این زمینه خسارات و تبعات ناگواری به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: باید به شهرستان‌ها اجازه داد بر اساس مقتضیات خود در حوزه مقابله با مواد مخدر تصمیم‌گیری کنند و بر اساس نیازشان برای برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقای فرهنگی اقدام کنند.

استاندار قزوین همچنین گفت: برنامه‌های صداوسیما در حوزه مقابله با مواد مخدر باید کیفی‌تر باشد و با جلب نظر جامعه هدف تهیه و پخش شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: