• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-1197-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضدعفونی و دفن بیش از 2 تُن تلفات مرغ رهاشده در تاکستان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه رهاسازی تلفات دام و طیور در حاشیه جاده‌ها و رودخانه‌ها جرم بوده و متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد، از ضدعفونی و دفن بیش از 2 تُن تلفات مرغ رهاشده در تاکستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، محمدرضا آذربایجانی، گفت: با توجه به گزارش واصله به اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان مبنی بر تخلیه و رهاسازی تلفات مرغ گوشتی در مسیر کانال خاکی آب در نزدیکی روستای مهدی‌آباد قاقازان سریعاً کارشناسان این اداره به محل عزیمت و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردند.

وی تصریح کرد: حجم تلفات رهاسازی شده در حدود 2 تُن برآورد شده و مشخص شد که تلفات در طی یک دوره پرورشی در این ناحیه تخلیه گردیده است و همچنین نمونه‌برداری‌های لازم برای ردیابی بیماری و منشأ تلفات صورت پذیرفت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان افزود: با توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی تهدید بهداشت جامعه و حمایت از سرمایه‌های کشور اداره دامپزشکی با تشکیل یک اکیپ تخصصی با حضور دو کارشناس و یک دستگاه لودر و چند نفر نیروی انسانی با توجه به صعب‌العبور بودن کانال نسبت به معدوم‌سازی و دفن بهداشتی تلفات اقدام شد.

وی یادآور شد: در بهمن‌ماه 96 نیز تلفات مرغ دریکی از مناطق این شهرستان تخلیه گردیده بود که خوشبختانه فرد خاطی شناسایی و پرونده کیفری علیه مشارالیه تشکیل شد که در دادستانی شهرستان تاکستان در حال رسیدگی است.

آذربایجانی به کلیه مرغداران و دامداران تأکید کرد: تخلیه و رهاسازی هرگونه تلفات دام و طیور غیرقانونی بوده و این اداره با تمام توان و با قاطعیت کامل با متخلفین این امر برخورد خواهد نمود.

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان همچنین از عموم مردم خواست: در صورت مشاهده این تخلفات در صورت امکان مشخصات فرد یا افراد خاطی و یا شماره خودروی متخلف را به این اداره با شماره تماس 35225707 و یا شماره چهاررقمی 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: