• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-10490-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استانداری قزوین:

حفاظت از محیط‌زیست وظیفه همگانی است

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: حفاظت از محیط‌زیست یک وظیفه همگانی است که مردم، مسئولین و سازمان‌های مردم‌نهاد باید با همکاری هم در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین که عصر روز گذشته در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در قانون اساسی تأکید شده است که در هرگونه توسعه، پیوند محیط‌زیستی باید موردتوجه قرار بگیرد.

وی افزود: آب و محیط‌زیست دو نکته مهمی هستند که امروز قابل‌لمس هستند، شرایط خاص اقلیمی کشور اهمیت این 2 عنصر مهم محیط‌زیست را چند برابر کرده است.

معاون امور اقتصادی استانداری اظهار کرد: حفاظت از محیط‌زیست بر عهده همه اقشار است، در این میان مردم نقش مؤثری دارند چراکه در اولین قدم با حذف ظروف پلاستیکی می‌توانند ۲۰ درصد از مشکلات محیط‌زیست را حل کنند.

وی افزود: سمن‌ها دومین گروه تأثیرگذار در حفظ محیط‌زیست هستند، سازمان‌های مردم‌نهاد عملکرد خوبی در حوزه محیط‌زیست دارند.

حبیبی خاطرنشان کرد: نقش سوم را مدیران بر عهده دارند، افرادی که در حوزه صنعتی کار می‌کنند باید تلاش کنند که واحدهای صنعتی آلاینده در قزوین استقرار پیدا نکنند و خط قرمز ما میزان آلایندگی است، در این میان مدیران نقش مهم و اثرگذاری دارند که نباید از آن غافل شویم.

وی بیان کرد: استان قزوین ازنظر مساحت کم اما به لحاظ موقعیت صنعتی و اقتصادی با داشتن 6 هزار واحد تولیدی و کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ همچنین بافت شهرنشینی قزوین و مهاجرت از روستا زیاد است بنابراین محیط‌زیست نسبت به سایر استان‌ها بیشتر در معرض خطر دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین یادآور شد: همه باید خود را به رعایت مسائل زیست‌محیطی مقید بدانیم و همگام با توسعه و پیشرفت حفاظت زیست‌محیطی را در نظر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تغییر و تحول مدیریتی روال طبیعی است، تأکید کرد: استاندار از عملکرد شمسی‌پور راضی بود ولی طبق نظر کشوری در بخش مدیران محیط‌زیست نباید از افراد بومی استفاده شود.

حبیبی ضمن تقدیر از خدمات مدیرکل سابق محیط‌زیست استان، بیان کرد: نگاه مدیریت استان به وی همواره مثبت بود و در دوره مدیریت ایشان نیز اقدامات خوبی انجام شد که می‌توان به مواردی ازجمله تصویب طرح جامع آلودگی هوای قزوین، راه‌اندازی سایت پسماند، افزایش مناطق حفاظت‌شده، همکاری مناسب در مهار ریزگردها و پاسخ الکترونیکی به استعلام‌ها به‌عنوان نخستین دستگاه اجرایی استان، اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در مدیریت جدید نیز کار بدون وقفه ادامه پیدا کند و ما نیز مسیر را هموارتر می‌کنیم تا بتوانیم مسیر توسعه استان را یک گام جلوتر ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: