• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-10690-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون عمرانی استاندار قزوین خبر داد:

ارسال طرح پیشنهادی شهید انصاری با رویکرد گردشگری به شورای شهر

معاون عمرانی استاندار گفت: طرح پیشنهادی مشاور پروژه شهید انصاری برای نظرخواهی به شورای اسلامی شهر قزوین ارسال شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی فرخزاد اظهار کرد: طرح خیابان شهید انصاری شرقی طی 15 سال گذشته دستخوش تغییرات مختلف قرارگرفته است.

عضو کمیسیون ماده 5 قزوین تشریح کرد: بر اساس آخرین مصوبات استانی در سالیان گذشته شهرداری قزوین حدود 20 میلیارد تومان از سرمایه شهر را بابت تملک املاک واقع در مسیر بازگشایی این طرح هزینه کرده، ولی در سال 1394، پروژه فوق در بررسی طرح جامع شهری در شورای عالی معماری و شهرسازی رد شده و تعدد بازنگری در طرح صادرشده از سال 94 تاکنون در حال رسیدگی و طی مراحل تصویب است.

فرخزاد در خصوص علت ارسال طرح پیشنهادی مشاور برای نظر نهایی به شورای اسلامی شهر قزوین گفت: طرح پیشنهادی الزاماً باید توسط شهرداری قزوین اجرا گردد و در صورت عدم مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین اجرای این طرح فاقد پشتوانه اجرایی خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار بابیان اینکه مشاور از مشاورین باسابقه و متخصص درزمینهٔ طراحی بافت‌های تاریخی و سنتی است که توسط دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی انتخاب‌شده افزود: در طرح قبلی عموماً طرح خودرو محوری مدنظر بوده ولی در طرح جدید تغییر رویکرد خودرومحوری به پیاده محوری و رویکرد گردشگری در این بافت مدنظر قرارگرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: