• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1494-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین:

چهره‌های ماندگار آموزش‌وپرورش استان معرفی می‌شوند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت : یکی از برنامه‌های شاخص هفته معلم معرفی چهره‌های ماندگار آموزش‌وپرورش استان از زمان انقلاب تا امروز است، که 250 نفر در این حوزه شناسایی و معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سالار قاسمی در نشست خبری که عصر امروز در مجتمع فرهنگی شهید بابایی(اردوگاه یانس آباد) برگزار شد، با اشاره به اینکه رسانه‌ها بازوان توانمند دستگاه‌های اجرایی هستند، تصریح کرد: مجموعه رسانه‌های استان قزوین فضای تربیتی نسبت به‌نظام تعلیم و تربیت داشتند، در فضای سیاسی نیز رسانه‌ها از بلوغ فکری برخوردارند و همواره در کنار ما بودند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۶ هزار معلم شاغل و ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در استان قزوین داریم، همچنین هزار و 300 واحد آموزشی مستقل در استان فعال است که برخی از آن‌ها دو نوبت فعال هستند که با احتساب مراکز آموزشی نوبت‌بندی شده حدود 2 هزار واحد آموزشی در استان فعالیت می‌کنند.

  مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های ارزیابی کار آموزش‌وپرورش استان هفته معلم است، مجموعه اقداماتی که در هفته معلم در استان قزوین برگزار می‌شود قابل قیاس با سایر استان‌ها نیست، ممکن است خیلی از افراد و دستگاه‌ها پای‌کار نباشند اما به مقام والای معلم اعتقاد دارند، باید بررسی شود که چرا تقدیر واقعی از معلم صورت نمی‌گیرد.

وی یادآور شد: احیا منزلت معلم باید از طریق آحاد جامعه به‌خصوص رسانه‌ها صورت بگیرد، رسانه‌ها باید معلمان شاخص را شناسایی و به جامعه معرفی کنند، احیا منزلت معلم موجب ترویج و توسعه بالندگی استان می‌شود، به همین منظور برنامه‌های متعددی برای هفته معلم در مناطق ۱۴ گانه در نظر گرفته‌ایم و تمام توان را بسیج می‌کنیم تا جایگاه معلمان را ارتقا دهیم.

قاسمی تأکید کرد: یکی از برنامه‌های شاخص هفته معلم که تا پایان اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود معرفی چهره‌های ماندگار آموزش‌وپرورش استان از زمان انقلاب تا امروز است، پیش‌بینی‌شده است که 250 نفر در این حوزه شناسایی و معرفی می‌شوند چراکه این افراد سرمایه‌های ملی هستند که خیلی وقت است که دیده نشده‌اند درحالی‌که فعالیت‌های خوبی در کشور انجام داده‌اند.

وی یادآور شد: در استان 16 هزار معلم داریم که حدود 80 درصد موردتقدیر قرار می‌گیرند، در مراسمی جشن تقدیر از معلمان با حضور 4 هزار معلم منطقه یک برگزار می‌شود، برنامه‌های متعددی در 14 منطقه از یازده اردیبهشت‌ماه آغاز و به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین تصریح کرد: به مناسبت هفته معلم روز شنبه زنگ سپاس و ایثار در مدارس استان قزوین به صدا درمی‌آید، مراسم میثاق با گلزار شهدا، تجلیل از 250 معلم منتخب، تجلیل از معلمان پیشکسوت، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی، تحلیل از فرزان شاهد و ایثارگر، برگزاری پیاده‌روی فرهنگیان از دیگر برنامه‌های این هفته است درنهایت ۲۳ عنوان برنامه تجمیعی و مدرسه محور است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۲۳ هزار دانش‌آموز در مدارس غیرانتفاعی در حال تحصیل هستند، بیان کرد: با توجه به اینکه معلمان غیرانتفاعی معلمین رسمی ما محسوب نمی‌شوند در برنامه‌های هفته معلم سال جاری برنامه ویژه‌ای برای این قشر داریم .

قاسمی در ادامه با اشاره به مجتمع فرهنگی شهید بابایی خاطرنشان کرد: این اردوگاه بزرگ‌ترین اردوگاه غرب کشور است که می‌تواند پایلوت کشوری باشد، تاکنون بیش از 10 میلیارد تومان برای تأمین زیرساخت‌ها هزینه شده و 50 سوئیت ویلایی در حال آماده‌سازی است که می‌تواند توسط سایر دستگاه‌ها استفاده شود که نیاز به عزم همگانی دارد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم خبرنگاران از مجموعه ورزشی فرهنگیان در ساحت 8 هزار مترمربع بااعتبار 4 میلیارد تومان و درمانگاه فرهنگیان بازدید کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: