• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3890-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار تاکستان تصريح كرد:

باز آفرينی و مقاوم‌سازی به‌جای ساخت‌و‌سازهای غيرمجاز

شهردار تاکستان گفت: 250 هزار هکتار از مساحت شهر تاکستان را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد بنابراين بايد به‌جای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حواشی شهر، به بازآفرینی و مقاوم‌سازی شهر پرداخت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نخستین نشست خبری حسین بهزاد پور شهردار تاكستان به همراه صیاد رحمانی رئیس شورای اسلامی شهر تاکستان، با اصحاب رسانه استان قزوین امروز در محل سالن کنفرانس شهرداری برگزار شد.

 بهزاد پور در این نشست ضمن عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه با تشریح مبسوط عملکرد شهردار و مجموعه شورای شهر از زمان تصدی این پست در قالب اعداد و ارقام، در خصوص پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی که سال‌هاست به‌عنوان بزرگ‌ترین چالش شهروندان درزمان بارش نزولات آسمانی است گفت: متعاقب توسعه‌های قطبی شهر تاکستان از 50 سال گذشته تاکنون و بر اساس شیوه‌های موجود متأسفانه کلیه آب‌های سطحی به‌طرف خیابان امام (ره) هدایت می‌شود که با این گستردگی‌های توسعه‌ای و متوالی شهر سطح آب‌ریزش‌ها و بارندگی‌ها، کانال فعلی پاسخگو نیست و فقط به‌عنوان یک مسکن کوتاه‌مدت می‌تواند بخشی از مشکلات را حل كرد.

وی اشاره كرد: پروژه دفع آب‌های سطحی شهر به‌عنوان یک مطالبه موضوعی است و درواقع برای رسیدن به توسعه پایدار در این حوزه نیاز به بررسی‌های جامع و پژوهشی است.

بهزادپور در ادامه تصریح کرد: برای این پروژه در سه فصل مجزا مبلغ 350 میلیارد ریال به طرح مطالعاتی دفع آب‌های سطحی تخصیص داده‌شده و تا پایان کار شورای پنجم پروژه مذکور به اتمام خواهد رسید.

شهردار تاکستان در خصوص مناطق کم برخوردار شهر با توضیح اینکه هم‌اکنون مساحت 250 هکتار از اراضی شهر تاکستان را بافت فرسوده دربرمی گیرد گفت: جا دارد متذکر شوم شهروندان به‌جای ساخت‌وساز در حواشی می‌توانند به تقویت و مقاوم‌سازی بافت مذکور بدون پرداخت هیچ‌گونه عوارضی بپردازند.

وی در ادامه از احداث کلانتری و مرکز آتش‌نشانی دریافت قدیمی شهر تاکستان خبر داد و افزود: با توجه به طلب بیش از 4 میلیاردی شهرداری و بلاتکلیفی نزدیک به 1400 قطعه چک وصول نشده یکی از دغدغه‌های شهرداری تأمین هزینه خدمات شهری است، زیرا یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که در حال حاضر با آن دست‌به‌گریبان هستیم، تأمین منابع مالی موردنیاز برای انجام وظایف و مأموریت‌های قانونی با توجه به نیازهای متعدد، متنوع و مطالبات شهروندان است.

بهزادپور افزود: موضوع فوق این ضرورت را برای شهرداری‌ها ایجاب می‌کند که در حوزه‌های مختلف زندگی مردم به ارائه خدمات مناسب و مطلوب اقدام کنند که گاهی برای شهرداری با صرف هزینه‌های بسیار همراه بوده است، ازاین‌روی پرداخت به‌موقع عوارض و هزینه‌های شهروندی به شهرداری می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به شهروندان و تداوم پروژه‌های کلان در مسیر توسعه و شکوفایی شهر مؤثر باشد.

وی در خصوص دفع زباله شهر تاکستان گفت: مشکلات مربوط به دفع زباله شهرستان تاکستان با جذب سرمایه‌گذار، رایزنی با مشاوران و ارائه طرح‌های سازنده در قالب کارگروه‌های ادارات ذی‌ربط با رعایت چارچوب‌ها و انعطاف‌پذیری قابل‌حل است.

شهردار تاكستان در ادامه با اشاره به ساماندهی سگ‌های ولگرد گفت: اتلاف سگ‌های ولگرد در دستور کار نیست، بلکه رفع این مشکل باید بر اساس دستورالعمل ابلاغ‌شده از سوی وزارتخانه در مقابله با این حیوانات با در نظر گرفتن تمامی حواشی و همچنین مسائل عاطفی صورت می‌گیرد.

شهردار تاکستان در خصوص پروژه‌های فرهنگی به شروع کاوش باستان شناسان در تپه خله کوه خبر داد و گفت: با تداوم فصل‌های کاوش، منطقه باستانی خله کوه به یک سایت باستان‌شناسی مهم شهری تبدیل خواهد شد؛‌ ضمن اينكه احداث پارک بانوان، فرهنگسرای شهرداری، سالن اجتماعات شهرداری، سالن ورزشی شهرداری، توسعه بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر نيز تسريع خواهد شد.

بهزاد پور در ادامه تصریح کرد: تمام برنامه‌های بنده با رویکرد رضایتمندی شهروندان بنا نهاده شده و به شیطنت‌های تعدادی از شبکه‌های مجازی و رسانه‌ای توجهی نخواهم کرد و با پایبندی به این اصل که شورا منفک از سیاست است، امید آن را دارم، با همراهی مجموعه شورای پنجم و مشارکت همه‌جانبه مردم گام‌های استوارتری نسبت به گذشته در به‌روز رسانی، پویايی و کارآمدتر نمودن سیستم شهرداری با سرعت هرچه بیشتر، کارهای عمرانی و خدماتی فرهنگی را به‌صورت کارشناسانه به‌پیش ببریم و برای عمران و آبادی شهر تاکستان گام برداریم.

صیاد رحمانی ریاست شورای پنجم نيز در این نشست تصریح کرد: اعتماد شهروندان برای ما به‌عنوان یک سرمایه اصلی مطرح است و در جلب این سرمایه تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم؛ لذا تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در راستای جلب رضایت و نهایتاً جلب اعتماد شهروندان مدنظر خواهد بود.

وی در ادامه صحبت‌های شهردار تاکستان در خصوص بودجه 43 ميلیارد تومانی شهرداری عنوان کرد: متأسفانه بودجه کنونی شهرداری کفاف پروژه‌های مصوب سال‌های پیش رو را ندارد و تنها دارایی شهرداری از محل ارزش‌افزوده، درآمدها و پرداخت عوارض شهروندان است که مشارکت مردم در پرداخت عوارض ساخت‌وسازها می‌تواند ایجاد منابع کافی درآمد و تأمین هزینه خدمات شهری را در برگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: