• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:

خسارت 1850 میلیارد تومانی ناشی از سرمازدگی

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره خسارت هزار و 850 میلیارد تومانی ناشی از سرمازدگی اعلام کرد: سرمازدگی 80 درصد از باغات انگور و 70 درصد از باغات دیگر را از بین برده که به همین دلیل معیشت کشاورزان نیز با مشکل مواجه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
داوود محمدی در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا بخش مرکزی شهرستان قزوین که امروز در سالن اجتماعات فرمانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه اعضای شورا زحمات زیادی را متحمل می‌شوند اما این در حالی است که حجم کاری آن‌ها با جایگاهی که دارند به‌هیچ‌عنوان تناسبی ندارد، اظهار کرد: در شوراها نواقصی وجود دارد اما باید در مدت‌زمان کوتاهی تلاش کرد تا مشکلات موجود سریع‌تر حل‌وفصل شود.

وی با اشاره خسارت هزار و 850 میلیارد تومانی ناشی از سرمازدگی خاطرنشان کرد: سرما 80 درصد از باغات انگور و همچنین 70 درصد از باغات دیگر را از بین برده و در این وضعیت معیشت کشاورزان با مشکل مواجه شده است چراکه تنها منبع درآمد این قشر از باغات بود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، فلسفه ایجاد شوراها را برپایی حکومتی محلی عنوان و تصریح کرد: در 20 سال گذشته تصمیم گرفته شد که برخی از مسئولیت‌های مجلس شورای اسلامی بر عهده اعضای شورا باشد این در حالی است که شوراها متعلق به هیچ‌یک از قوه‌ها نیستند و خود هویتی مستقل دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز مشکلات بسیاری گریبان اعضای شورا را گرفته است، تصریح کرد: آن‌ها مسئولیت‌های فراوانی دارند این در حالی است که علاوه بر این وظایف، مسئولیت‌های دیگری نیز بر دوش آن‌ها گذاشته می‌شود.

محمدی مطرح کرد: اعضای شورا علاوه بر اینکه دریافت مناسبی ازنظر حق جلسه، حق مأموریت و همچنین حقوق ثابت و مکفی ندارند باید مبلغی را برای انجام امور کاری از جیب خود خرج کنند که این مسئله باید هر چه سریع‌تر حل شود.

وی خاطرنشان کرد: شوراهای طی این 20 سال، تجارب ارزشمندی کسب کرده‌اند که لازم است از تمامی این تجربه‌ها استفاده شود اما این در حالی است که تاکنون از این ظرفیت استفاده کافی نکرده‌ایم.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این میزان از خسارت جبران‌پذیر نخواهد بود مگر اینکه مسئولین دست در دست یکدیگر دهند تا حقوق ازدست‌رفته مردم با یک هم‌افزایی جدی احیا شود.

محمدی یادآور شد: از سال 95 تاکنون باید 25 میلیارد تومان به راه‌های روستایی بودجه تخصیص پیدا می‌کرد که تاکنون یک ریال از آن پرداخت‌نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: