• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین خبر داد:

قول مساعد دولت برای تأمین منابع شورای اسلامی با افزایش بودجه

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با اعلام اینکه دولت برای تأمین منابع شورای اسلامی قول مساعدت داده تا بودجه را افزایش دهد، گفت: در سال جاری ۸۰۰ میلیون تومان ارزش‌افزوده به روستاها اعطا شد هرچند که باید این رقم افزایش یابد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علیرضا آشناگر در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا بخش مرکزی شهرستان قزوین که امروز در سالن اجتماعات فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این جلسات نباید تنها چند مرتبه آن‌هم در هفته گرامیداشت شوراها برپا شود بلکه باید به‌صورت فصلی تشکیل‌شده تا در اسرع وقت به مشکلات روستاها پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظام حقوقی ایران سابقه 20 ساله دارند، افزود: در سال 58 حضرت امام (ره) در همان اوایل استقرار نظام، دستور تشکیل شوراهای اسلامی را دادند اما تشکیل این شورا به خاطر جنگ و دفاع مقدس قدری با تأخیر تشکیل شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با اشاره به پیام امام خمینی (ره) در مورد شوراها بیان کرد: تشکیل شوراها به جهت استقرار حکومت مردمی و محلی در ایران و توجه به حاکمیت مردم در تعیین سرنوشت کشور عنوان‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر وقفه‌ای که در تشکیل شوراها رخ داد شوراهای اسلامی در سطح روستا و شهر به مشکل برخوردند این در حالی است که در سطح شورای عالی انقلاب به جهت تشکیل به‌موقع، این مشکلات وجود ندارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت: شوراهای اسلامی در شهر حق جلسه می‌گیرند و به‌صورت مستقیم با مسئولین روبرو می‌شوند اما هنوز در استقلال شوراهای روستاها فعالیت چشمگیری ظاهرنشده است.

آشناگر بیان کرد: اعضای شورای روستاها باید نقشی پررنگ‌تر از گذشته داشته باشند و خود را تقویت کنند چراکه اگر نتوانند این کار را انجام دهند، دچار آسیب‌های جدی خواهند شد.

 وی با اشاره به اینکه از 48 روستای بخش مرکزی 47 روستا شورای بخش مرکزی داشته و 46 روستا نیز دهیاری دارد خاطرنشان کرد: دولت نیز برای تأمین منابع شورای اسلامی قول مساعدت داده تا بودجه را افزایش دهد.

آشناگر بیان کرد: به برکت تحولی که در نظام ارتباطات دنیا ایجادشده هر مدیری حرف خود را در دورترین روستا به گوش مسئولین می‌رساند این در حالی است که اگر مطالبه به‌صورت صحیح و منطقی توسط شوراها، رسانه و مجلس صورت گیرد آنگاه مدیر به موفقیت می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه محرومیت در روستاهای دوردست هنوز وجود دارد گفت: کارهای فراوانی بعد از انقلاب در دولت‌های مختلف انجام‌شده و سطح رفاه عمومی مردم را قدری افزایش داده اما این در حالی است که دشمنان ما در تلاش‌اند کارآمدی نظام و دولت را زیر سؤال ببرند.

کمتر از 20 درصد از کشاورزان استان بیمه بوده‌اند

سید علی موسوی فرماندار قزوین نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعامل شوراها و مسئولین کم است، خاطرنشان کرد: ضروری است برای پیشبرد کارها مسئولین با اعضای شوراهای اسلامی ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه سرما، هزار و 850 میلیارد تومان به باغات خسارت زده است، گفت: سرمازدگی 80 درصد از باغات انگور و همچنین 70 درصد از باغات دیگر را از بین برده و در این وضعیت کشاورزان نمی‌توانند ارتزاق کنند چراکه تنها منبع درآمدشان همان باغ‌هایی بود که از بین رفت.

فرماندار قزوین افزود: در ایران تعداد کمی از کشاورزان از بیمه کشاورزی استفاده می‌کنند این در حالی است که اگر این افراد بیمه بودند خسارت توسط بیمه به‌طور کامل پرداخت می‌شد و جای نگرانی وجود نداشت.

موسوی گفت: لازم است که تمام کشاورزان خود را در ابتدای سال بیمه کنند تا در صورت بروز مشکل این‌چنین خسارت زده نشوند اما این در حالی است که کمتر از 20 درصد از کشاورزان استان بیمه بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزانی که بیمه بوده‌اند به‌هیچ‌عنوان نگران نباشند چراکه بیمه درصد بسیار بالایی از خسارت آن‌ها را جبران می‌کند اما این در حالی است که افرادی که بیمه نیستند و خسارت خورده‌اند نیز کمک می‌شوند تا از این وضعیت رهایی پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: