• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5690-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس انجمن کارفرمایان استان قزوین:

کارگران سرمایه کشور هستند/ دانشجویان مطالبه‌گر رفاه اجتماعی باشند

رئیس انجمن کارفرمایان استان قزوین گفت: کارگران سرمایه کشور هستند و بین آن‌ها و کارفرمایان یک رابطه لازم و ملزومی وجود دارد از این رو باید هر بخشی به وظایف و نقش خود احاطه و در مسیر انجام آن بکوشد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سلسله نشست‌های هم‌اندیشی تأمین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور با شعار «تأمین اجتماعی، توسعه، عدالت و دموکراسی» به همت جهاد دانشگاهی استان قزوین و تأمین اجتماعی قزوین در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد. 

«مجید آهنگریان» رئیس انجمن کارفرمایان استان قزوین، در این نشست هم‌اندیشی با بیان اینکه بخش اعظمی از پرداخت ای بیمه‌ای با کارفرمایان است، اظهار کرد: در حالی که طبق قانون 7 درصد پرداخت بیمه‌ای با کارگر و 3 درصد نیز با دولت در نظر گرفته شده، سهم کارفرما 20 درصد است. 

وی افزود: باور ما بر این است که هر چه خدمات از سوی کارفرمایان و دولت بهتر شود بازتاب نتیجه و حاصل آن در جامعه کارگری دیده خواهد شد. 

آهنگریان ادامه داد: کارگران سرمایه کشور هستند و بین آن‌ها و کارفرمایان یک رابطه لازم و ملزومی وجود دارد از این رو باید هر بخشی به وظایف و نقش خود احاطه و در مسیر انجام آن بکوشد. 

این مسئول تصریح کرد: برخی از موضوعات باید در سطح کلان جامعه و با یک دید علمی مورد توجه قرار بگیرد تا خروجی آن برای قدم‌های آتی و براساس شاخص‌هایی قابل اندازه‌گیری باشد. 

رئیس انجمن کارفرمایان استان قزوین بر نقش و جایگاه نظارت تأکید و عنوان کرد: نباید نظارت محدود به یک عرصه باشد بلکه در ورودی، حین فعالیت و خروجی نیازمند داشتن نظارتی پویا و مستدام هستیم چرا که پیشگیری بهتر از درمان است.   

وی ادامه داد: ما در جامعه نیازمند شکل‌گیری رفاه اجتماعی هستیم که ایجاد و گسترش آن بر عهده دولت است و دانشجویان می‌توانند با حس مطالبه گری خود این موضوع را مورد پیگیری جدی قرار دهند. 

آهنگریان در پایان خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان این ظرفیت را در خود می‌بینند که در بخش پژوهشی وارد شود بی‌شک از آن‌ها حمایت خواهیم کرد چرا که حوزه کارفرمایی این آمادگی را دارد که زمینه ارتباط هر چه بیشتر جامعه دانشگاهی با بخش صنعت را فراهم کند. 

به گزارش ایسنا، در این سلسله نشست «رضا معینی» مدیرکل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان تأمین اجتماعی، «حسام نیکوپور» معاون پژوهشی موسسه عالی پژوهش تامین‌اجتماعی، «روح‌الله بیات» معاون امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و «سیروس نصیری» مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین به بیان نظرات و دیدگاه خود در حوزه تأمین اجتماعی پرداختند. 

همچنین ادامه سلسله نشست‌های هم‌اندیشی تأمین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور عصر امروز از ساعت  14 الی 17 در قالب گروه دوم نیز در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در حال برگزاری است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: