• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5790-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین:

افزایش نظارت‌ها موجب ارتقاء سطح کیفی کارکنان دادگستری می‌شود

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: چارت کارکنان اداری و قضایی استان از حیث کمیت همانند سایر استان‌های کشور است که ازنظر کارکنان اداری کمبود نیروی انسانی در برخی از حوزه‌های دادگستری استان احساس می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی در جلسه‌ای با حضور مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه که در سالن جلسات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بدون شک افزایش نظارت‌ها موجب ارتقاء سطح کیفی نیروهای اداری در هر مجموعه می‌شود.

وی افزود: استان قزوین با جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون و 300 هزار نفر که دومین شهر صنعتی کشور نیز محسوب می‌شود از ظرفیت‌های بسیار بالایی در تمامی حوزه‌ها برخوردار است.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین مطرح کرد: در استان نیروهای بسیار خوب، فعال و باانگیزه کاری بالا هم در بخش کارکنان قضایی و هم کارکنان اداری مشغول به فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام قدرتی خاطرنشان کرد: چارت کارکنان اداری و قضایی استان از حیث کمیت همانند سایر استان‌های کشور است که ازنظر کارکنان اداری کمبود نیروی انسانی در برخی از حوزه‌های دادگستری استان احساس می‌شود.

این مقام قضایی استان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها 43 درصد از مجموع نیروهای اداری را در اختیارداریم که ازنظر مقایسه‌ای از این حیث هشتمین استان کشور هستیم.

وی افزود: با حضور در استان بررسی‌های اولیه صورت پذیرفت و کمسیون قضایی و اداری به‌منظور ساماندهی نقل و انتقالات، ارتقاء کارکنان، آموزش‌های هدفمند و ایجاد انگیزه تشکیل گردید که موارد مختلفی در این کمسیون‌ها به‌منظور ارتقاء سطح کیفی کارکنان موردبررسی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: با توجه به نسبت جمعیت مرکز استان به‌کل استان که 46 درصد است و همچنین میزان ورودی پرونده‌های مرکز استان که 32.5 درصد است میزان 56 درصد نیروها که 369 نفر هستند در مرکز استان مشغول فعالیت هستند که این میزان باید در مرکز استان کاهش یابد.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین تشریح کرد: با برنامه‌ریزی و تلاش‌های انجام‌شده نیروهایی که جدیداً به مجموعه دادگستری اضافه می‌شوند در شهرستان‌های استان مشغول به فعالیت خواهند شد تا تقسیم نیروهای اداری در سطح استان به‌صورت درست و بر اساس نیازها صورت پذیرد.

این مقام قضایی استان در پایان اظهار کرد: دستورالعملی را صادر کردیم که برای احراز هر پستی نیاز به رعایت برخی موارد است تا انتصاب پست‌های سازمانی بر اساس دستورالعمل‌ها صورت پذیرد.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: اگر برای اجرای عدالت، افزایش رضایتمندی جامعه و رفع بخشی از نیازهای مردم تلاش‌هایی را انجام می‌دهیم نیازمند ابزار مناسب هستیم که یکی از ابزارهای مهم ما داشتن کارکنان متعهد و سخت‌کوش است که در مجموعه دادگستری استان کارکنان همه اهتمام خود را در این جهت به کار گرفته‌اند.

وی افزود: طرح الکترونیکی کردن ارزیابی کارکنان اقدام بسیار خوبی از سوی اداره کل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه بود که موجب افزایش دقت، سرعت و تسهیل در ارزیابی‌ها از سوی مدیر شد.

دادستان قزوین با اشاره به تغییرات در فرم‌های ارزیابی خاطرنشان کرد: در گذشته ایراداتی در فرم‌های ارزیابی مشاهده می‌شد که بسیاری از این ایرادات برطرف شد که قطعاً با از بین رفتن کلیه مشکلات و نواقص این فرم‌ها در آینده شاهد ارزیابی‌های دقیق و واقعی‌تر خواهیم بود.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی در پایان بیان کرد: قطعاً هرچه ارزیابی‌ها دقیق و واقعی‌تر باشد موجب شناخت بهتر مدیر از کارکنان مجموعه تحت مدیریت خود می‌شود که همین امر در تشویق، ارتقاء، رفع ایرادات و اشکالات کارکنان بسیار مؤثر است و هر چه از میزان اشکالات کارکنان کاسته شود رضایتمندی بیرونی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: