• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2293-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین:

۶۵ درصد مدارس قزوین مستحکم هستند

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت: در حال حاضر ۶۵ درصد مدارس استان دارای استحکام هستند و ۱۹ درصد نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين، عسکرعلی جوانبخت در بیستمین همایش خیرین مدرسه‌ساز که صبح امروز در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: همایش خیرین مدرسه‌ساز در حالی برگزار می‌شود که فعالیت‌های خيرين مدرسه‌ساز در دو دهه گذشته افتخارآفرین بوده است به‌طوری‌که سهم زیادی از مدارس توسط خیرین ساخته شده است.

وی افزود: فعالیت‌های مجمع خیرین که از مشارکت مردم و دولت برای توسعه سیستم آموزشی است که چش‌اندازی روشن و امیدوارکننده دارد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین یادآور شد: در استان قزوین  ۶۵ درصد از مدارس دارای استحکام است، ۱۹ درصد مدارس  نیاز به مقاوم‌سازی و ۱۵ درصد نیاز به تخریب ‌و بازسازی دارد.

وی تصریح کرد: همچنین ما در شهرک مهرگان به  ۳۷ مدرسه نیاز داریم، در شهرک‌های اقماری نیز ۱۲ واحد آموزشی مورد نیاز است، یک‌هزار و ۵۰۰ کلاس درس نیاز به استاندارد سازی آموزشی و ۶ هزار کلاس درس نیاز به هوشمندسازی مدارس دارد .

سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این مراسم تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز آینده‌سازان کشور هستند چرا که اگر زیربنا تأسیس نشود آینده‌سازی شکل نمی‌گیرد.

وی افزود: قزوین سابقه دیرینه‌ای دارد و ما به این سابقه افتخار می‌کنیم؛ در صد سال گذشته مدرسه‌ای با نام دیانت تأسیس شده که در حال حاضر به موزه فرهنگ و آموزش تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: سه میلیارد تومان در شرایط سخت کشور توسط خیرین در استان قزوین صرف مدرسه‌سازی شده است که باعث ایستادگی شده است.

وی تأکید کرد: با کمک خیرین تمام پروژه‌های آموزشی را جمع کردیم و در حال حاضر نیاز به مدرسه یاری داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: