• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3094-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تقدیم 8000 شهید افغان در دفاع مقدس/ هر شهید مدافع حرم تلنگری برای ماست

یک مبلغ افغان گفت: امروز هر شهید مدافع حرم یک تلنگری برای دل‌ها و جان‌های تمامی جهانیان است به همین جهت به‌راحتی از این اتفاق بزرگ نگذریم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
با حضور مردم شهید پرور قزوین و خانواده‌های مهاجران افغان پیکر شهید 18 ساله تیپ فاطمیون شهید«حسین محمدی» که در سوریه به شهادت رسیده بود تشییع و به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام فیاض شهرستانی از طلاب و مبلغان افغانستان در این مراسم با بیان اینکه طبق آموزه‌های دینی دنیا میدان مسابقه است، اظهار کرد: در این میدان گروه‌هایی سرفراز بوده و مدال‌های جاوادنگی را از خداوند دریافت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به مومنان، تقوامداران، صالحان، مجاهدان در راه خدا و مهاجران فی سبیل الله اشاره کرد.

وی افزود: در این میان گروه علما و شهدا در رأس هرم و جایگاه ارزشمند الهی قرار دارند چراکه هر کدام از آن‌ها در راه الهی قدم‌های محکمی را برداشتند.

فیاض شهرستانی با اشاره به جایگاه شهدا در نزد حضرت حق عنوان کرد: آن‌ها کسانی هستند که در راه دین و ارزش‌های خداوند از تمام وجود خود گذشته و جان خود را تقدیم این راه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مهاجران افغان در طول 8 سال دفاع مقدس برای حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت و آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره حضوری مستدام داشتند که گواه این مدعا تقدیم 8 هزار شهید افغان در طول دفاع مقدس است.

وی با اشاره به حضور تیپ فاطمیون در کشور سوریه و در نبرد با جریان تکفیری بیان کرد: جوانان غیور و مومن افغان امروز دوشادوش دیگر رزمندگان از کشورهای مختلف بدون هیچ توقعی و به صورت داوطلبانه کمر همت بستند و طبق اقرار فرماندهان در دفاع از حریم حضرت زینب(س) حرف نخست را می زنند.

این مبلغ افغان تصریح کرد: جوانان بسیاری از کشور افغانستان این آمادگی را دارند که در صورت نیاز در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حاضر شده و جان خود را تقدیم حفظ و نگه‌داشت آن کنند.

وی با بیان اینکه اگر تعصبات قومی و نژادی در کشورهای مسلمان کنار رود بی‌شک شاهد شکل‌گیری یک امت اسلامی بزرگ در جهان خواهیم بود، تشریح کرد: تحقق این امر با اراده‌ای که در درون ملت‌ها و در اطاعت از فرمایشات رهبری معظم انقلاب وجود دارد نزدیک خواهد بود.

فیاض شهرستانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از برخی تبعیض‌ها که نسبت به شهدای افغان و خانواده‌های آن‌ها می‌شود، گفت: امروز شهدای افغان بسیار مظلوم هستند و برخی رفتارها موجب آزار خانوده‌های آن‌ها می‎شود، لذا از مسئولان به‌ویژه دستاندرکاران بنیاد شهید خواهشمندیم ضمن اجتناب از هر گونه تبعیض در برخورد با شهدا و خانوده‌های آن‌ها از مظلومیت شهدا بکاهند.

این مبلغ افغان در پایان خاطرنشان کرد: امروز هر شهید مدافع حرم یک تلنگری برای دل‌ها و جان‌های تمامی جهانیان است به همین جهت به‌راحتی از این اتفاق بزرگ نگذریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: