• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2393-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور:

تعداد خیرین مدرسه‌ساز قزوین قابل تقدیر است

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: در حال حاضر استان قزوین از تعداد چشمگیری خیرین مدرسه‌ساز برخوردار است که قابل تقدیر است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدرضا حافظی در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: مدرسه‌سازی حرکتی مثبت است که در کشور ایران فراگیر شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۵۰ هزار نفر در داخل کشور و یک هزار نفر در خارج از کشور در زمینه مدرسه‌سازی فعال هستند، در واقع مردم بیش از دولت در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است و بستر کسب دانش را فراهم کردیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۰ درصد ملت ایران در خارج از کشور سکونت دارند ما نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز اقدام به ساخت مدرسه کردیم، هدف از این کار حفظ فرهنگ و ملیت ایرانی است.

وی افزود: تاکنون به تعبیری ۳۷ درصد مدارس کشور و به تعبیر دیگر ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است و ملت بیش از دولت در این بخش سرمایه‌گذاری کردند.

حافظی تأکید کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی کشور است که اگر موفق باشد کشور در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به موفقیت می‌رسد.

وی با اشاره به نقش معلمان در تربیت نسل آینده تأکید کرد: سازندگان واقعی معلمان هستند و خیرین صرفاً فضای فیزیکی را تهیه می‌کنند، مدرسه ظرفی است که دانش آموزان مظروف آن هستند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز تصریح کرد: در حال حاضر مدرسه‌سازی حرکتی فراگیر و سراسری شده است به طوری که در ۳۱ استان و ۴۵۰ شهرستان شاهد حضور گسترده خیرین مدرسه‌ساز هستیم، این مشارکت در استان قزوین چشمگیر و قابل تقدیر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: