• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6390-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار تأکید کرد:

ضرورت تدوین برنامه توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم

استاندار قزوین بر ضرورت تدوین برنامه توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم باهدف ماندگاری روستاییان در روستاها تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در جلسه کارگروه راهبردی- عملیاتی توسعه شهر مناطق محروم که با حضور بابایی صالح نماینده مردم شهرستان‌های آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات حوزه استاندار تشکیل شد، اظهار کرد: یکی از عمده‌ترین دلایل وجود مناطق محروم در کشور نبود برنامه و عدم توجه به برنامه‌ریزی و اجرایی کردن آن در تصمیمات است.

استاندار قزوین افزود: با مروری به گذشته به این حقیقت می‌رسیم که در طول 40 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌اندازه طول تاریخ در کشور خدمت‌رسانی صورت گرفته است ولی چرا باوجوداین امر هنوز ما شاهد مناطق محروم هستیم؟

وی بیان کرد: یکی از عمده‌ترین دلایل وجود مناطق محروم در کشور نبود برنامه و عدم توجه به برنامه‌ریزی و اجرایی کردن آن در تصمیمات است.

زاهدی ادامه داد: جمعیت 76 درصدی روستاها در حال حاضر به 30 درصد کاهش‌یافته است با توجه به اینکه دلیل بروز این امر عدم بررسی کارشناسی این مشکل است.

استاندار قزوین عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل اینکه روستاییان به مهاجرت و سکونت در شهرها تمایل دارند این است که تنها به خدمت‌رسانی زیربنایی و عمرانی روستاها توجه شده است و به توانمندسازی روستاییان ولی به تقویت ابعاد زندگی، توسعهٔ و فضاسازی حوزه‌های فرهنگی؛ اجتماعی و اقتصادی در این مناطق توجه نداشتیم.

استاندار قزوین با تأکید بر به‌روزرسانی سند راهبری شهرستان‌های استان نیز بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی تا یک ماه آینده بررسی برنامه‌های خود را به معاونت اقتصادی اعلام کنند تا با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این سند اصلاح و در قالب یک برنامه مشخص به وزارت کشور ارسال شود.

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فراهم ساختن زمینه مناسب و اجرای برنامه‌های تشویقی برای حضور سرمایه‌گذاران در مناطق محروم استان یک ضرورت است که مدیران می‌بایست به آن توجه خاصی داشته باشند.

زاهدی ادامه داد: شهرستان آوج منطقه محروم در استان است که بایستی موردتوجه قرار گیرد ولی در خصوص افزایش اعتبارات تخصیص‌یافته به این شهرستان می‌بایست بررسی کارشناسی انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: