• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3294-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی رجا قزوین:

موسسه آموزش عالی رجا به دانشگاه تبدیل شد

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی رجا قزوین گفت: موسسه آموزش عالی رجا از بین 360 موسسه غیرانتفاعی کشور جز 20 موسسه برتر بود که با تنظیم سند چشم‌انداز و سایر فعالیت‌ها به دانشگاه تبدیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آرش حاجی کریمی در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه غیرانتفاعی – غیردولتی رجا برگزار شد، تصریح کرد: بعد از 6 سال تلاش و پیگیری هفته گذشته مصادف با اعیاد شعبانیه موسسه آموزش عالی رجا به‌عنوان دانشگاه پذیرفته شد و ازاین‌پس به‌عنوان دانشگاه خدمات خود را ارائه می‌دهد.

وی افزود: دانشگاه رجا از سال 74 در قزوین تأسیس شد، این دانشگاه دارای سه دانشکده علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم اجتماعی است که در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد و تلاش داریم که در آینده نیز در مقطع دکتری آموزش محور در رشته‌های حسابداری، مدیریت و تربیت‌بدنی دانشجو جذب کنیم.

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی رجا قزوین بابیان اینکه 5 هزار و 170 دانشجو در دانشگاه تحصیل می‌کنند؛ اظهار کرد: در حال حاضر 47 رشته در دانشگاه وجود دارد و ما ازنظر کثرت دانشجو بعد از دانشگاه آزاد و دانشگاه بین‌الملل امام خمینی بیشترین تعداد دانشجو در استان راداریم، در بخش علوم انسانی در رشته‌های مدیریت صنعتی، بازرگانی و مالی با هزار و 300 دانشجو، در بخش فنی و مهندسی رشته‌های کامپیوتر، برق، صنایع، معماری، شهرسازی، عمران با هزار و 700 دانشجو، در بخش علوم اجتماعی رشته‌های حسابداری، تربیت‌بدنی، روانشناسی، حقوق، اقتصاد، هزار و 400 دانشجو در دانشگاه در حال تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 40 عضو هیئت‌علمی به‌صورت تمام‌وقت، 10 عضو به‌صورت نیمه‌وقت و هزار و 200 استاد به‌صورت حق‌التدریسی با دانشگاه همکاری می‌کنند، کمیته جذب شرایط مختلف ازجمله سابقه کار و مدرک تصحیلی فرد متقاضی را بررسی و در انتخاب اساتید دقت بالایی صورت می‌گیرد.

حاجی کریمی یادآور شد: شعار ما در دانشگاه کارآفرینی و کیفیت محوری است، در این دانشگاه دانشجویان بامهارت های لازم بازار کار آشنا می‌شوند در همین زمینه تفاهم‌نامه‌های مختلفی با شرکت‌ها و سازمان‌ها، استانداری و شهرداری منعقدشده است.
وی افزود: با توجه به ارتباط خوب دانشگاه رجا با صنعت ما به‌عنوان پایلوت ارتباط دانشگاه با صنعت در استان انتخاب‌شده‌ایم، با توجه به اینکه در صنایع مختلف تعداد فارغ‌التحصیلان زیاد است ما در رشته‌هایی دانشجو می‌پذیریم که نیاز صنایع باشد در همین زمینه نیز دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه مستقرشده است، همچنین در نظر داریم که دانشکده سوم دانشگاه را به علوم پیراپزشکی اختصاص دهیم که در این زمینه صحبت‌هایی با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه غیرانتفاعی رجا قزوین تأکید کرد: در رشته‌های تربیت‌بدنی نیز امکانات خوبی در نظر گرفته‌شده است که می‌توان به 2 فضای ورزشی روباز، 2 سالن سرپوشیده، سالن 800 مترمربع تربیت‌بدنی اشاره کرد؛ این سالن‌ها بعد از ساعت 16 که دانشجویان کلاس ندارند در اختیار سایر ارگان‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: یکی دیگر از خدمات دانشگاه برای دانشجویان صندوق تسهیلات و پرداخت وام دانشجویی است، همچنین تخفیف دانشجویی داریم که طی آن شهریه را تقسیط می‌کنیم، در این بخش از خیرین درزمینهٔ نذر فرهنگی استفاده می‌کنیم و برخی از خیرین شهریه دانشجویان را متقبل می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: