• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3294-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گزارش

تیم‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مسابقات مناظره مشخص شدند

مرحله نیمه‌نهایی هفتمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» استان قزوین برگزار و گرو‌های راه‌یافته به مرحله نهایی مشخص شدند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
4 تیم «جدال احسن»، «جزء از کل»، «مدافعان فرهنگ» و «منادیان سلامت» که به ترتیب از دانشگاه‌های «آزاد اسلامی واحد قزوین»، «بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «فرهنگیان» و «علوم پزشکی قزوین» که توانسته بودند به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران راه پیدا کنند، در ظهر روز پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به رقابت پرداختند.

طی این مرحله در مناظره بین دو گروه «جدال احسن» و «جزء از کل» با گزاره «اشتغال‌زایی برای کودکان کار، معضل حضور آنان در خیابان‌ها را حل می‌کند.»، گروه «جدال احسن» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به فینال این دوره از مسابقات صعود کرد.

با گزاره «شبکه‌های ماهواره‌ای عامل اصلی گسترش فساد و فحشا در خانواده است.» گروه «مدافعان فرهنگ» و «منادیان سلامت» با هم به رقابت پرداختند که گروه «منادیان سلامت» به‌عنوان تیم برگزیده راهی فینال شد.

تیم‌های «جدال احسن» و «منادیان سلامت» نیز به‌عنوان تیم‌های پیروز این مناظرات به مرحله فینال و تیم‌های «جزء از کل» و «مدافعان فرهنگ» به مرحله رده‌بندی این دوره از مسابقات صعود کردند.

دیدارهای رده‌بندی و فینال هفتمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» استان قزوین

تیم‌های «جدال احسن» و «منادیان سلامت» با گزاره «شاغل بودن زنان به بنیان خانواده لطمه وارد می‌کند» در مسابقه فینال و تیم‌های «جزء از کل» و «مدافعان فرهنگ» با گزاره «دولت‌ها می‌توانند در مواقع حساس اطلاعات خصوصی شهروندان را شنود کنند» در مسابقه رده‌بندی این دوره از مسابقات که در تاریخ 24 اردیبهشت 1397 (ساعت 16) در دانشکده آینده‌پژوهی دانشگاه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

برگزاری مرحله یک‌چهارم نهایی هفتمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» استان قزوین

6 تیم از دانشگاه‌های استان که توانسته بودند به مرحله یک‌چهارم هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران راه پیدا کنند، در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به رقابت پرداختند.

در مناظره بین دو گروه «شهید حسن باقری» و «جزء از کل» با گزاره «خدمت سربازی به نفع امنیت کشور است.»، گروه «جزء از کل» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

با گزاره «همه‌پرسی استقلال یک قومیت (در صورت لزوم) می‌بایست در میان تمامی مردم آن کشور برگزار شود.» مناظره بین دو گروه «منادیان سلامت» و «جدال احسن» برگزار شد که گروه «جدال احسن» به‌عنوان تیم برگزیده راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

در مناظره بین دو گروه «مدافعان فرهنگ» و «میقات» با گزاره «نگاه اقتصادی به فرهنگ، آن را به ابتذال می‌کشد.»، گروه «مدافعان فرهنگ» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

تیم‌های «جزء از کل»، «جدال احسن» و «مدافعان فرهنگ» به‌عنوان تیم‌های پیروز این مناظرات و تیم «منادیان سلامت» به‌عنوان تیمِ برنده بازنده‌ها به مرحله نیمه‌نهایی این دوره از مسابقات صعود کردند.

برگزاری مرحله یک‌هشتم نهایی هفتمین دوره «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران» استان قزوین

10 تیم از دانشگاه‌های استان قزوین که توانسته بودند مرحله مقدماتی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران را با پیروزی پشت سر بگذارند، در روز چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 در مرحله یک‌هشتم نهایی این دوره از مسابقات که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد به رقابت پرداختند.

در مناظره بین دو گروه «میقات» و «جزء از کل» با گزاره «اظهارات متهمین اقتصادی باید کاملاً علنی و بدون محدودیت به اطلاع عموم برسد.»، گروه «جزء از کل» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به مرحله بعد صعود کرد.

همچنین، با گزاره «عدم هماهنگی در سیاست‌های جذب دانشجو و نیاز بازار کار مهم‌ترین دلیل بیکاری در کشور است.» دو گروه «رسا» و «شهید حسن باقری» با هم به رقابت پرداختند که گروه «شهید حسن باقری» به‌عنوان تیم برگزیده راهی مرحله بعد شد.

در مناظره بین دو گروه «حقیقت» و «جدال احسن» نیز با گزاره «افراد جامعه به سبب شرکت در کمپین‌های مجازی، کنشگری اجتماعی حقیقی خویش را ازدست‌داده‌اند.»، گروه «جدال احسن» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به مرحله بعد صعود کرد.

با گزاره «در بیماری‌های لاعلاج، بیمار حق انتخاب خاتمه حیات خود را بایستی داشته باشد.» دو گروه «رایان» و «منادیان سلامت» به رقابت پرداختند که گروه «منادیان سلامت» به‌عنوان تیم برگزیده راهی مرحله بعدی شد.

و در مناظره بین دو گروه «حکمت» و «مدافعان فرهنگ» با گزاره «ضعف صنعت گردشگری ایران ناشی از محدودیت‌های دینی است.» گروه «مدافعان فرهنگ» به‌عنوان تیم برگزیده شناخته شد و به مرحله بعد صعود کرد.

تیم‌های «جزء از کل»، «شهید حسن باقری»، «جدال احسن»، «منادیان سلامت» و «مدافعان فرهنگ» به‌عنوان تیم‌های پیروز این مناظرات و تیم «میقات» به‌عنوان تیمِ برنده بازنده‌ها به مرحله یک‌چهارم نهایی این دوره از مسابقات صعود کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: