• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور هماهنگی استاندار:

ساماندهی پسماندها نقش اساسی در بهداشت محیط‌زیست مردم دارد

معاون امور هماهنگی استاندار با اشاره به اینکه ساماندهی پسماندها نقش اساسی در بهداشت محیط‌زیست مردم دارد، گفت: تاکنون اقدامات مناسبی در استان در جهت بهبود مدیریت و ساماندهی پسماندها صورت گرفته است، اما این اقدامات کافی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی فرخ‌زاد در جلسه کارگروه مدیریت پسماند اظهار کرد: تاکنون اقدامات مناسبی در استان در جهت بهبود مدیریت و ساماندهی پسماندها صورت گرفته است، اما این اقدامات کافی نیست.

معاون امور هماهنگی استاندار ادامه داد: با توجه به اهمیت مسئله پسماندها که نقش اساسی در بهداشت محیط‌زیست مردم دارد، طی جلسه‌ای که در سازمان شهرداری‌ها برگزار شد مباحثی در این خصوص مطرح شد، همچنین اعتبارات خوبی نیز از صندوق توسعه ملی مصوب شده است، اما نیاز است که اقدامات در این زمینه را تسریع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استانداری در این زمینه عنایت کامل خواهد داشت و از تمام توان، امکانات قانونی و اختیارات استفاده خواهیم کرد تا این روند را بهبود بخشیم.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار، ضمن مهم برشمردن ساماندهی پسماندهای صنعتی، عفونی و شیمیایی گفت: بازرسی‌ها در این زمینه می‌بایست به‌صورت جدی و مستمر صورت گیرد.

وی افزود: می‌بایست تمامی روش‌های کنترلی همچون نصب دوربین‌های مداربسته و روی شرکت عصر صنعت سبز که عهده‌دار بیدارسازی پسماندهای عفونی بیمارستان‌هاست؛ اعمال شود و کارشناسان و مسئولین ذی ربط نیز بتوانند ازآنجا بازدید داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر تخلفی درآن‌واحد صورت گیرد حتماً برخورد جدی خواهد شد.

فرخ‌زاد در خصوص شرکت‌های کوچکی که با مجوز شرکت پرچم‌داران اقدام به جمع‌آوری بازیافتی‌ها می‌کنند، تأکید کرد: شرکت مذکور صلاحیت لازم برای ارائه مجوز را ندارد و این شرکت‌ها می‌بایست شناسایی و تعطیل شوند و شرکت‌هایی که مجوز رسمی دارند نیز اگر مورد تأیید محیط‌زیست و علوم پزشکی نباشند با مصوبه کارگروه تعطیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: تنها داشتن مجوز نمی‌تواند ملاک عمل این شرکت‌ها باشد و اگر واقعاً در این زمینه خطری شهروندان را تهدید کند، برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که با حضور صالحی سرپرست امور شهری و شوراها و اعضای کارگروه مدیدیت پسماند برگزار شد؛ اقدامات صورت گرفته در این خصوص توسط نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، محیط‌زیست اعلام و موردبررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: