• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2793-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قزوین می‌تواند به مرکز علمی و تحقیقاتی کشور تبدیل شود

استاندار قزوین با اشاره به طرح چشمه نور در قزوین گفت: این طرح حاصل تلاش‌ها و فعالیت‌های بسیار در سطح کشور و استان است که می‌تواند قزوین را به مرکز علمی و تحقیقاتی در سطح کشور تبدیل کند.


به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران با حضور فعالان بین‌المللی و مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این همایش دو روزه بابیان اینکه امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که برای دستیابی به توسعه پایدار نیازمند حرکت در مسیر علم و دانش هستیم، اظهار کرد: بی‌شک عدم ورود در این عرصه و تلاش برای توانمندسازی در آن موجب درجا زدن ما در عرصه‌های مختلف خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به آینده‌ای مطمئن نیازمند بسط و گسترش تحقیق و پژوهش‌های علمی در کشور هستیم.

زاهدی با اشاره به طرح چشمه نور در قزوین عنوان کرد: این طرح حاصل تلاش‌ها و فعالیت‌های بسیار در سطح کشور و استان است که می‌تواند قزوین را به مرکز علمی و تحقیقاتی در سطح کشور تبدیل کند.

استاندار قزوین تأکید کرد: استان قزوین ازنظر شرایط جغرافیایی، نیروی انسانی زبده، موقعیت استراتژیک وضعیت لازم را برای تبدیل‌شدن به قطب علمی و تحقیقاتی شدن کشور را دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح عظیم پروژه چشمه نور در مدت‌زمان معقول به نتیجه رسیده و نتایج آن در سطح استان و کشور مشاهده شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش متخصصان و نخبگان داخلی و بین‌المللی به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه کارکردهای چشمه نور در ایران پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: