• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2893-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین:

ایران نیازمند شتاب علمی برای رسیدن به قله‌های فناوری است

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین گفت: امروز کشور ایران نیازمند حرکت بزرگ علمی برای رسیدن به قله‌های رفیع رشد و فناوری است لذا باید شتاب علمی را تا مرزهای رسیدن به پیشرفت و رشد در کشورمان موردتوجه قرار دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران با حضور فعالان بین‌المللی و مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.

سید ابوالحسن نائینی در این همایش بابیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به موضوع علم و فناوری و اهمیت آن تأکید ویژه داشتند، اظهار کرد: معظم له در این سخنان تأکید کردند یکی از دلایل تحت سلطه قرار گرفتن دنیای اسلام، عقب‌افتادگی‌ علمی است.

وی افزود: این سخنان ارزشمند بار سنگینی را بر دوش جامعه دانشگاهی و مراکز علمی قرار می‌دهد تا برای قرار گرفتن در مسیر و جایگاه والای علمی گذشته تلاش کنند.

نائینی تصریح کرد: امروز کشور ایران نیازمند حرکت بزرگ علمی برای رسیدن به قله‌های رفیع رشد و فناوری است لذا باید شتاب علمی را تا مرزهای رسیدن به پیشرفت و رشد در کشورمان موردتوجه قرار دهیم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین، با اشاره به پروژه عظیم طرح شتابگر ملی چشمه نور در استان قزوین خاطرنشان کرد: این طرح می‌تواند فرصتی بزرگ برای یک پرش علمی در سطح کشور باشد.

وی ادامه داد: طرح شتابگر ملی در همه زمینه‌های علمی می‌تواند در سطح کشور، منطقه و امور بین‌الملل موردتوجه قرار بگیرد و پاسخگوی مطالبات علمی نخبگان و اندیشمندان این مسیر باشد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش متخصصان و نخبگان داخلی و بین‌المللی به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه کارکردهای چشمه نور در ایران پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: