• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2993-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر طرح چشمه نور ایران تأکید کرد:

افزایش اقتدار علمی ایران با راه‌اندازی پروژه «چشمه نور» در قزوین

مدیر طرح چشمه نور ایران گفت: راه‌اندازی پروژه چشمه نور می‌تواند در اعتلا و اقتدار علمی کشور بسیار حائز اهمیت باشد ازاین‌رو نیروهای لازم را برای پیشبرد هر چه سریع‌تر و بهتر این طرح را پرورش کرده و یا در حال رایزنی با متخصصان این عرصه برای همکاری‌های بیشتر هستیم.


به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران با حضور فعالان بین‌المللی و مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.

دکتر جواد رحیقی مدیر طرح چشمه نور ایران در این همایش بابیان اینکه در حال حاضر بهترین متخصصان و نخبگان برای ساخت این آزمایشگاه و صنعت بزرگ علمی در حال همکاری هستند، اظهار کرد: راه‌اندازی طرح عظیم چشمه نور ایران می‌تواند بسیاری از نیازهای کشور را در عرصه‌های مختلف تأمین کرده لذا هدایت و کمک به مدیریت آن بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: برای اینکه آهنگ اجرایی شدن این پروژه شتاب بیشتری پیدا کند نیازمند سرمایه‌گذاری و توجه بیشتر مسئولان و مدیران کشوری و استانی هستیم.

رحیقی بیان کرد: راه‌اندازی پروژه چشمه نور می‌تواند در اعتلا و اقتدار علمی کشور بسیار حائز اهمیت باشد ازاین‌رو نیروهای لازم را برای پیشبرد هر چه سریع‌تر و بهتر این طرح تربیت‌کرده و یا در حال رایزنی با متخصصان این عرصه برای همکاری‌های بیشتر هستیم.

مدیر طرح چشمه نور ایران با اشاره به اینکه تمامی مراحل پایه‌ای پروژه به مرحله تکمیل خود نزدیک شده است، عنوان کرد: ما امروز آماده ورود به جزئیات این پروژه ملی در سطح استان قزوین هستیم.

وی ادامه داد: در سطح منطقه تنها کشور عمان نظیر چنین پروژه‌ای را راه‌اندازی کرده است که برای آن هزینه‌ای بالغ‌بر 500 میلیون دلار داشته است اما اگر پروژه چشمه نور ایران راه‌اندازی شود می‌توانیم در منطقه حرف نخست را در این زمینه بزنیم.

رحیقی بیان کرد: بی‌شک در صورت حمایت‌های لازم و ایجاد بسترهای مناسب تا سال 2025 می‌توانیم اولین نور را از پروژه چشمه نور ایران گرفته و از نتایج این طرح بزرگ بهره‌مند شویم.

مدیر طرح چشمه نور ایران در پایان خاطرنشان کرد: از مسئولان کشوری و استان قزوین خواهانم که رغبت بیشتری را برای فعالیت‌های علمی داشته باشند و به شتاب هر چه بیشتر این پروژه عظیم کمک کنند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش متخصصان و نخبگان داخلی و بین‌المللی به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه کارکردهای چشمه نور در ایران پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: