• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3193-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گرایی‌نژاد اعلام کرد:

حمایت تمام‌قد سازمان برنامه‌وبودجه کشور از طرح‌های تحول‌آفرین

رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: سازمان برنامه‌وبودجه از طرح و برنامه‌ای که موجب تحول در عرصه‌های مختلف کشور شود حمایتی تمام‌قد دارد لذا طرح شتابگر ملی چشمه  نور ایران را می‌توان یکی از همین پروژه‌های تحول‌آفرین برشمرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران با حضور فعالان بین‌المللی و مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.

غلامرضا گرایی‌نژاد رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه‌وبودجه کشور در این همایش اظهار بابیان اینکه طرح  شتابگر ملی چشمه نور ایران به‌عنوان طرحی کلان در کشور مطرح است، اظهار کرد: امروز کشور ما برای توسعه نیازمند تکیه‌بر اقتصاد دانش‌بنیان است که یکی از مؤلفه‌های مهم آن حرکت در مسیر دوام و بقای نظام نوین فناوری است.

گرایی‌نژاد تصریح کرد: توجه به چرخه ایده تا ثروت و محورها و زیرمجموعه‌های آن می‌تواند ما را دررسیدن به این امر رهنمون سازد که بی‌شک در این میان پژوهشگاه دانش‌های بنیادی IPM به‌واسطه فعالیت‌های ویژه علمی دارای جایگاه خاصی در کشور است.

این مسئول بیان کرد: سازمان برنامه‌وبودجه از طرح و برنامه‌ای که موجب تحول در عرصه‌های مختلف کشور شود حمایتی تمام‌قد دارد لذا طرح شتابگر ملی چشمه  نور ایران را می‌توان یکی از همین پروژه‌های تحول‌آفرین برشمرد.

وی ادامه داد: این طرح زمانی مطرح شد که اولویت کشور تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بود اما به‌واسطه اهمیت این پروژه سازمان برنامه‌وبودجه آن را موردتوجه جدی قرارداد و نگاهش به آن به‌منزله یک طرح دارای شناسنامه ملی بود.

رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه‌وبودجه کشور عنوان کرد: برای تسهیل درروند اجرایی شدن این پروژه نیازمند همراهی مسئولان و مدیران کشور و هماهنگی‌های لازم در این مسیر هستیم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان استان قزوین بسیار پیگیر سرعت بخشی به اجرایی شدن این طرح هستند، افزود: از منظر سازمان برنامه‌وبودجه حداکثر تلاش برای تحقق این پروژه ملی در سطح کشوری و استانی صورت خواهد گرفت.

گرایی‌نژاد در پایان با تأکید بر اینکه ازنظر منابع  دولتی شتاب بیشتری برای این پروژه ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پروژه عظیم شتابگر ملی چشمه نور ایران با کمک جوانان و نخبگان کشورمان میسر خواهد بود که برکات آن در عرصه علم و فناوری و تولید ثروت دیده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش متخصصان و نخبگان داخلی و بین‌المللی به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه کارکردهای چشمه نور در ایران پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: