• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3591-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

توسعه صادرات با ظرفیت‌شناسی و بازاریابی امکان‌پذیر است

استاندار قزوین بابیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی با ظرفیت شناسی و بازاریابی امکان‌پذیر است، گفت: تدوین یک برنامه عملیاتی برای افزایش میزان صادرات غیرنفتی در استان یک امر مهم و ضروری است

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی عصر روز گذشته در نشست در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، اظهار کرد: توسعه صادرات با ظرفیت شناسی و بازاریابی امکان‌پذیر است و با ساختار مناسب و کارشناسی شده می‌بایست در کسب بازارهای هدف گام برداریم.

استاندار قزوین ادامه داد: تدوین یک برنامه عملیاتی برای افزایش میزان صادرات غیرنفتی در استان یک امر مهم و ضروری است که می‌بایست موردتوجه مدیران و صادرکنندگان قرار گیرد.

زاهدی با تأکید بر تقویت امر تولید و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و صنعتی ادامه داد: برای حضور پررنگ در بازارهای جهانی توجه به افزایش کیفیت تولیدات داخلی مورد تأکید است و حمایت از تولیدکنندگان، رفع موانع تولید و صادرات نیز این امر را سرعت می‌بخشد.

استاندار قزوین در ادامه از دستگاه‌های عضو کارگروه خواست تا بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های صادراتی استان به همراه لیستی از صادرکنندگان تهیه و در اختیار دفتر وزارت امور خارجه استان قرار دهند.

ضرورت احداث پایانه صادراتی در قزوین

منوچهر حبیبی معاون امور اقتصادی استاندار نیز در این نشست در سخنانی بر ضرورت احداث پایانه صادراتی در استان تأکید کرد.

وی ادامه داد: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های فراوان صادراتی در بخش کشاورزی استان ولی میزان صادرات در این حوزه قابل‌قبول نیست و علت عمده این امر نیز نبود پایانه صادراتی در استان است که می‌بایست ظرف 3 ماه آینده این امر عملیاتی گردد.

 در ابتدای نشست گزارشی از حجم و وضعیت تجارت خارجی استان توسط مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ارائه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: