• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

فرهنگیان 15 درصد حامیان طرح اکرام ایتام قزوین را شامل می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت 18 هزار و 706 حامی در حال اجراست که 15 درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، مراسم تقدیر از حامیان فرهنگی طرح اکرام ایتام با حضور مدیرکل کمیته امداد و جمعی از مسئولان آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین برگزار شد.

مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد اظهار کرد: طرح‌های مختلفی در این نهاد اجرا می‌شود و طرح «اکرام ایتام» یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد امام خمینی (ره) است که به‌واسطه حضور پرشور مردم از برجستگی‌های خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: در موفقیت این طرح همین بس که امروز یتیم بدون حامی در استان قزوین نداریم و متوسط میزان دریافتی ایتام از محل کمک حامیان در استان قزوین، بیش از متوسط کشوری است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در استان قزوین هزار و 681 یتیم داریم که از این تعداد، 633 یتیم در شهر قزوین سکونت دارند و 7 هزار و 430 حامی حمایت از ایتام شهر قزوین را بر عهده دارند.

وی توضیح داد: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت 18 هزار و 706 حامی در حال اجراست که 15 درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می‌دهند درواقع کسانی که در عرصه علم‌آموزی در جامعه اثرگذار هستند در زمینه انفاق نیز پیشگام هستند و این امر می‌تواند الگویی برجسته برای دانش آموزان باشد.

مؤمنی افزود: استان قزوین مردمی نیکوکار دارد چراکه علیرغم تنگناهای اقتصادی در جشن نیکوکاری سال 96 میزان کمک‌های مردمی با رشد 203 درصدی به بیش از پنج میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

وی ادامه داد: تنها در مدارس استان 500 میلیون تومان به‌صورت نقدی جمع‌آوری شد و مبالغ جمع‌آوری‌شده در هر مدرسه در میان دانش آموزان نیازمند همان مدرسه توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: رسیدگی به ایتام سعادت می‌خواهد و شما حامیان این سعادت را دارید که در عرصه فرهنگ و انفاق گام‌های مؤثر و شایسته‌ای داشته باشید.

وی یادآور شد: در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و حمایت خیران و اعتبارات کمیته امداد در سال 97 پرونده ایتام را در حوزه مسکن ببندیم یعنی در پایان سال یتیم بدون مسکن نداشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: