• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7290-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

تقویت باورهای دینی، راهکار کاهش مصرف مشروبات الکی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: تقویت باورهای دینی جوانان راهکار اصلی در کاهش مصرف مشروبات الکی به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مریم بیدخام در نشست کمیته استانی پیشگیری و مبارزه با مشروبات الکلی استان قزوین اظهار کرد: مصرف الکل آثار مخربی در عرصه‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی داشته و عوارض جسمی آن ازجمله بر روده و کبد و بروز سرطان‌ها بر کسی پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: اختلافات، طلاق و تصادفات و بسیاری از جرائم از قبیل قتل و سرقت نیز از دیگر عواقب مصرف الکل و مشروبات در بین افراد است.

بیدخام با اشاره به علل مصرف مواد الکلی در بین جوانان، ادامه داد: یکی از علت‌های این موضوع در دسترس بودن این مواد، نشاط و سرخوشی کاذب و سست شدن اعتقادات و باورهای دینی انسان‌ها است.

وی همچنین گفت: بر همین اساس لازم است دستگاه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی مناسب در جهت پر کردن اوقات فراغت و برنامه‌های بانشاط اجتماعی و همچنین دستگاه‌های آموزشی چون دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش در جهت آموزش و آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان اهتمام ویژه و بیشتری داشته باشند.

بیدخام بابیان اینکه مبارزه با مصرف مشروبات الکلی یک موضوع جهانی است و محدود به کشور ما نمی‌شود، خاطرنشان کرد: حتی کشورهای غربی ازجمله آمریکا امروزه با اذعان به عوارض مصرف الکل در جهت کاهش آن به‌شدت تلاش می‌کنند اما در کشوری چون ایران باوجود اعتقادات مذهبی شرایط دسترسی به قاچاق مشروبات فراهم است که باید این شرایط تغییر یابد.

وی بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها در جهت پیشگیری و مبارزه با مصرف الکل تأکید کرد و گفت: این مهم باید با روش‌های ایجابی و سلبی از سوی تمام دستگاه‌ها محقق شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار در سطح استان با کاهش 50 تا 80 درصد مصرف مشروبات الکلی و مسمومیت‌ها روبرو بوده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: