• شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3493-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر علمی مرکز تحقیقاتی آلبا در اسپانیا:

کشورهای اروپایی علاقه‌مند به همکاری‌های مشترک علمی با ایران هستند

مدیر علمی مرکز تحقیقاتی آلبا در اسپانیا گفت: تأمین اعتبار و منابع مالی پروژه‌های تحقیقاتی در ایران است بسیار حائز اهمیت است چرا که کشورهای اروپایی به‌ویژه اسپانیا این علاقه‌مندی را دارند که همکاری‌های مشترکی را با کشور ایران داشته باشند.

«میگل آرندا» از دانشگاه مالاگا در کشور اسپانیا  و مدیر علمی مرکز تحقیقاتی آلبا، در حاشیه دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: هدف من از سفر به ایران و شهر قزوین به واسطه قرارداد علمی است که بین پروژه عظیم چشمه نور ایران و مؤسسه تحقیقاتی آلبا منعقد شده است. 

وی افزود: ایران در حال ساخت پروژه شتابگر چشمه نور ایران است لذا با توجه به قرارداد فی‌مابین نیروهایی از ایران به آلبا رفته و یا از این مؤسسه تحقیقاتی به ایران سفر می‌کنند تا مراحل مختلف برای همکاری‌های بیشتر مورد بررسی قرار گرفته و شکل بگیرد. 
 
میگل آرندا تصریح کرد: با توجه به جمعیت 80 میلیونی کشور ایران و وجود بیش از 2 میلیون دانشجو در این کشور پروژه چشمه نور ایران در قزوین می‌تواند بسیار کاربردی و کارآمد باشد. 

وی ادامه داد: اگر منابع مالی این پروژه تأمین شود بی‌شک این پروژه به واسطه امکاناتی که دارد می‌تواند برای هر جامعه‌ای در رشته‌های مختلف خدمت‌رسانی لازم را داشته و بسیار تأثیرگذار باشد. 

مدیر علمی مرکز تحقیقاتی آلبا در خصوص شناخت خود از فعالیت‌های علمی کشور ایران خاطرنشان کرد: اطلاعات گسترده‌ای در این زمینه ندارم اما کسانی که در این رابطه ارتباط داشته‌ام را بسیار علاقه‌مند برای یادگیری دیده‌ام. 

این محقق اسپانیایی عنوان کرد: آنچه انکارناپذیر است تأمین اعتبار و منابع مالی پروژه‌های تحقیقاتی در ایران است چرا که اگر این امر اتفاق بیافتد کشورهای اروپایی به‌ویژه اسپانیا این علاقه‌مندی را دارند که همکاری‌های مشترک و خدمات علمی را با کشور ایران داشته باشند. 

به گزارش ایسنا، دهمین همایش کاربران چشمه نور ایران با حضور فعالان بین‌المللی و مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد و واپسین دستاوردهای پژوهشگران ایرانی و بین‌المللی در زمینه‌ی کاربردهای تابش سنکروترونی در علوم پایه، مهندسی و پزشکی ارائه‌ شده و فرصتی مناسب برای آشنایی و گفتگو میان کاربران باتجربه چشمه‌های نور سنکروترونی و پژوهشگران بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: