• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1292-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سردبیر Pandora Tv ایتالیا:

مشهود بودن آپارتاید در اسرائیل/ اروپایی‌ها نمی‌توانند در برابر آمریکا از خود مقاومت نشان دهند

نائب رئیس سابق کمیسیون تجارت بین‌الملل پارلمان اروپا گفت: باید همه تلاش کنیم برجام باقی بماند اما از آنجا که صحبت پول و تجارت بسیار بزرگ در میان است فکر نمی‌کنم اروپای ورشکسته بتوانند در برابر آمریکا از خود مقاومت نشان دهند. 

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سلسله نشست‌های «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» در ادامه ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» مشهد با همکاری شبکه جوانان رضوی و بسیج رسانه استان، در قزوین برگزار شد.  

در این سلسله نشست‌های ضد صهیونیستی «جولیتوکیزا» از کشور ایتالیا در سابقه فعالیت وی می‌توان نائب رئیس سابق کمیسون تجارت بین‌الملل پارلمان اروپا، سردبیری Pandora Tv و محقق و فعال حقیقت‌جو در خصوص 11 سپتامبر و کارگردان فیلم پرمخاطب zero در خصوص حملات 11 سپتامبر را مشاهده کرد اظهار کرد: امروز رسانه‌های آمریکایی و اروپایی بیشتر تایم خود را به پخش تبلیغات و سرگرمی اختصاص می‌دهند. 

وی افزود: اگر بخواهیم این موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دهیم باید بگوییم 97 درصد اطلاعات و اخبار مربوط به تبلیغات و سرگرمی است به‌گونه‌ای که اصل خبرها و اطلاع‌رسانی‌ها در این میان گم می‌شوند. 

جولیتوکیزا با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی و اروپایی با دست‌کاری اصل اخبار تلاش دارند آنچه را به نفع است بازگو کنند عنوان کرد: من 6 کتاب در خصوص 11 سپتامبر نوشته‌ام اما روزنامه‌ها زمانی که مقاله‌ای در خصوص رژیم صهیونیستی نوشتم را به بهانه‌های مختلف چاپ نکرده و در آخر هم به من گفتند شما بهتر است بازنشسته شوید! 

این فعال ضد صهیونیستی ادامه داد: متأسفانه روزنامه‌نگاران جوان به سمت انتقاد نمی‌روند و اگر کسی هم در این وادی ورود پیدا کند اخراج می‌شود. 

جوانان به دنبال اخبار واقعی هستند نه تبلیغات

نائب رئیس سابق کمیسون تجارت بین‌الملل پارلمان اروپا خاطرنشان کرد: باید زمینه آگاهی مردم از واقعیت موجود در جامعه فراهم شود لذا با راه‌اندازی یک تلویزیون خصوصی در ایتالیا با 4 میلیون بازدیدکننده تلاش کردم در این مسیر قدم بگذارم. 

وی یادآور شد: این تعداد بازدیدکننده از تلویزیون Pandora Tv  نشان می‌دهد جوانان به دنبال اخبار واقعی هستند نه تبلیغات ازاین‌رو در این شبکه تلویزیونی به دنبال بیان واقعیات جهان هستیم. 

سردبیر Pandora Tv با بیان اینکه در اسرائیل موضوع آپارتاید بسیار مشهود است، عنوان کرد: متأسفانه در سایه تبلیغات بسیار مردم امریکا به اسرائیل به دیده تنها کشوری که دموکراسی در آن رعایت می‌شود نگاه می‌کنند درحالی‌که این‌گونه نیست و ما در حال جنگ برای نشان دادن واقعیت اسرائیل و اقدامات آن‌ها هستیم تا مردم جهان نسبت به آن دیدی روشن داشته باشند. 

این فعال ضد صهیونیستی با بیان اینکه به دلیل فعالیت‌های ضد اسرائیلی و تلاش برای روشنگری در خصوص رخدادهای فلسطین بارها تهدید به مرگ شده است، تصریح کرد: اگر خواهان بیان اعتقاد خود به‌صراحت در این میان باشیم خیلی سریع از کار بیکار می‌شویم. 

اروپایی‌ها نمی‌توانند در برابر آمریکا از خود مقاومت نشان دهند

جولیتوکیزا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع برجام و خروج ترامپ از آن تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از این قرارداد شاهد باقی ماندن ایران بر ادامه برجام هستیم چرا که اروپا نیز در این میان حق را به ایران داد. 

وی ادامه داد: باید همه تلاش کنیم برجام باقی بماند اما از آنجا که صحبت پول و تجارت بسیار بزرگ در میان است فکر نمی‌کنم اروپایی‌ها بتوانند در برابر آمریکا از خود مقاومت نشان دهند. 

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست «جی مایکل اسپرینگمن» رئیس سابق اداره ویزای آمریکا در دولت بوش پدر و ریگان، نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» و خانم «آلیسون ویر» از روزنامه‌نگاران آزاد آمریکایی، مؤلف و فعال ضد صهیونیست، بنیان‌گذار و مدیر اجرایی مؤسسه اطلاع‌رسانی «اگر آمریکایی‌ها بدانند...» و رئیس انجمن «National Interest» نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص فلسطین و جنایات اسرائیل پرداختند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: