• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1492-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا:

اسرائیل غاصب سرزمین‌های فلسطینی‌هاست/ تبعیض نژادی و ظلم در هر جای جهان محکوم است

مؤلف و فعال ضد صهیونیست آمریکایی در قزوین با تأکید بر اینکه تبعیض نژادی و ظلم در هر جای جهان محکوم است، گفت: فرقی نمی‌کند این ظلم در فلسطین باشد یا در یمن و میانمار چرا که وقتی سخن از حقوق بشر می‌شود تمام مظلومان عالم را مورد توجه خود قرار می‌دهد. 

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سلسله نشست‌های «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» در ادامه ششمین کنفرانس بین‌المللی «افق نو» مشهد با همکاری شبکه جوانان رضوی و بسیج رسانه استان در قزوین برگزار شد.

«جی مایکل اسپرینگمن» رئیس سابق اداره ویزای آمریکا در دولت بوش پدر و ریگان، نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» و فعال ضد صهیونیست آمریکایی، در این نشست با بیان اینکه نمی‌توان پاسخ‌هایی شبیه آنچه به مردم آمریکا داده می‌شود به سؤالات ایرانی داد و با یک لبخند از کنار آن گذشت، اظهار کرد: در آمریکا بیشتر رسانه‌ها بر موضوعات تبلیغاتی و تفننی بودن برنامه‌ها تأکید دارند. 

وی افزود: به‌گونه‌ای که 90 درصد اخبار و آنچه در رسانه‌های آمریکایی وجود دارد را می‌توان در فضای تبلیغی و تفننی بودن مشاهده کرد ازاین‌رو کسی در آمریکا پیگیر سؤالات اساسی از جمله موضوع اسرائیل و جنایات صورت گرفته در فلسطین نیست. 

جی مایکل اسپرینگمن با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر آنچه را دوست دارند می‌شوند و یا می‌بینند، گفت: در رسانه‌های غربی و آمریکایی هر چه که به مذاق آن‌ها خوش نیست را کنار می‌گذارند ازاین‌رو در خصوص کمک مالی روزانه 10 میلیون دلاری آمریکا به اسرائیل بازتابی در رسانه‌های آمریکایی مشاهده نمی‌شود. 

آپارتاید اسرائیل با صلح جهانی در تضاد است

نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» بیان کرد: در آمریکا فقط سیاه‌پوستان در معرض ظلم و تبعیض نژادی نیستند بلکه اقلیت‌های دینی و مسلمانان نیز دچار تبعیض‌های مختلف و ظلم از سوی آمریکایی‌ها قرار می‌گیرند. 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا ادامه داد: آپارتاید با صلح جهانی در تضاد بوده و هم‌خوانی با هم ندارند اما در اسرائیل این موضوع مشاهده می‌شود چرا که آن‌ها هر آنچه در مسیر باقی ماندن اسرائیل قرار دارد را از راه خود برمی‌دارند. 

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه آگاهی مردم از جنایات اسرائیل فراهم شود چرا که با این امر اسرائیل را در مسیر تضعیف خود قرار خواهیم داد. 

جی مایکل اسپرینگمن با اشاره به لزوم توافقی مبنی بر نظارت بر فعالیت‌های رژیم صهیونیستی گفت: در حال حاضر تمامی تمرکزها به سمت برجام است اما پیشنهاد می‌کنم نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای اسرائیل نیز توافقی بسته شود تا با زمینه زیر سؤال قرار گرفتن تخلفات آن مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. 

اعتقادی به کشور بودن اسرائیل در جهان نداریم

نویسنده کتاب «ویزا برای القائده» تأکید کرد: اعتقادی به کشور بودن اسرائیل در جهان نداریم چرا که اسرائیل غاصب سرزمین‌های فلسطینی‌ها است و نمی‌توانم بگویم که در 2 یا 22 سال آینده از بین خواهد رفت یا خیر؟

وی ادامه داد: در حال حاضر اسرائیلی‌ها با فشار بسیار بر آمریکا خواهان گسترش دامنه جنگ در منطقه برای ثبات خود هستند که باید نسبت به آن هوشیار بود. 

رئیس سابق اداره ویزای آمریکا با تأکید بر اینکه تبعیض نژادی و ظلم در هر جای جهان محکوم است، گفت: فرقی نمی‌کند این ظلم در فلسطین باشد یا در یمن و میانمار چرا که وقتی سخن از حقوق بشر می‌شود تمام مظلومان عالم را مورد توجه خود قرار می‌دهد. 

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست « جولیتوکیزا » از کشور ایتالیا نائب رئیس سابق کمیسون تجارت بین‌الملل پارلمان اروپا، سردبیری Pandora tv و محقق و فعال حقیقت‌جو در خصوص 11 سپتامبر و کارگردان فیلم پرمخاطب zero  در خصوص حملات 11 سپتامبر و خانم «آلیسون ویر» از روزنامه‌نگاران آزاد آمریکایی، مؤلف و فعال ضد صهیونیست، بنیان‌گذار و مدیر اجرایی مؤسسه اطلاع‌رسانی «اگر آمریکایی‌ها بدانند» و رئیس انجمن «National Interest» نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص فلسطین و جنایات اسرائیل پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: