• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3893-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین اعلام کرد:

لزوم حمایت جدی مسئولان از احداث مجتمع بزرگ درمانی- تحقیقاتی استان قزوین

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: یکی از طرح‌های مهم جهاد دانشگاهی احداث مجتمع بزرگ درمانی- تحقیقاتی در سطح استان است که برای پیشبرد آن نیازمند اختصاص بودجه‌های ملی و استانی و حمایت‌های جدی مسئولان هستیم تا مرکزی در شأن استان راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، صبح امروز بهمن طاهرخانی رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم تاکستان به همراه داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 و نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی به‌منظور آشنایی مجمع نمایندگان استان قزوین با فعالیت‌های صورت گرفته در جهاد دانشگاهی واحد قزوین، در این مجموعه حضور پیدا کردند.

فرشاد پیله‌چی در این بازدید اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از معدود رویش‌های اصیل انقلاب اسلامی فعالیت خود را از سال 59 آغاز کرده است که با گذشت 38 سال، شاهد حضور فعال این نهاد انقلابی در سراسر کشور هستیم.

وی افزود: در حال حاضر 7 هزار کارمند در جهاد دانشگاهی سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که استان قزوین نیز 101 نفر در بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی مشغول به خدمت هستند.

پیله‌چی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی قزوین از 14 سال پیش تاکنون فعالیت خود را آغاز کرد که با میانگین 35 سال سن می‌توان آن را یکی از جوان‌ترین مجموعه‌های جهاد دانشگاهی کشور دانست.

وی با اشاره به فعالیت مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در قزوین عنوان کرد: ایسپا به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز افکار سنجی در کشور مطرح است که با ورود در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات نتایج بسیار معتبری را ارائه داده، به‌گونه‌ای که این مجموعه در نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری اخیر، آمار خود را با اختلاف یک درصد از نتیجه واقعی ارائه کرد که نشان از روایی این مجموعه دارد.

خبرگزاری ایسنا در قزوین 20 هزار خبر و بیش از 250 هزار بازدید داشته است

پیله‌چی با اعلام اینکه بخش انتشارات جهاد دانشگاهی در حوزه نشر دانشگاهی در سال گذشته بالغ‌بر ۶۰ کتاب منتشر کرده است، یادآور شد: همچنین خبرگزاری ایسنا در قزوین در طول فعالیت خود با انتشار 20 هزار خبر و بیش از 250 هزار بازدید در کنار فعالیت خبرگزاری ایکنا به‌عنوان تنها خبرگزاری تخصصی بین‌المللی قرآن از دیگر بخش‌های مهم معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی محسوب می‌شوند که با پوشش اخبار و گزارش‌های متعدد می‌توان آن‌ها را از رسانه‌های موفق و تأثیرگذار در استان برشمرد.

وی با اشاره به سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی یادآور شد: این بخش نیز از سال 92 کار خود را آغاز کرده و این واحد مدخل ورود به همه دانشگاه‌های استان است که فعالیت‌های مختلفی ازجمله برگزاری مناظرات دانشجویان را انجام می‌دهد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین به فعالیت‌های بخش پژوهشی اشاره و خاطرنشان کرد: آزمایشگاه پاتولوژی، فعالیت نمایندگی بانک خون در استان و راه‌اندازی اولین مرکز تخصصی درمان ناباروری در استان قزوین به همت جهاد دانشگاهی از بخش‌های مختلف این معاونت است که از ثمرات آن می‌توان به تولد بیش از 480 نوزاد به همت این مرکز در قزوین اشاره کرد.

وی تأکید کرد: درصدد هستیم مرکز جامع طب تسکینی، پرستاری در منزل و مرکز جامع توان‌بخشی را نیز به فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان اضافه کرده و طی تعامل با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در زمینه غربالگری و شیمی‌درمانی سرطان سینه در میان بانوان ورود جدی داشته باشیم.

پیله‌چی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قزوین استانی صنعتی و کشاورزی است، در این حوزه در بخش عارضه‌یابی صنعت و ورود شرکت‌ها و مجموعه‌های صنعتی به حوزه دانش‌بنیان ورود پیداکرده‌ایم.

بخشی از پروژه ملی تدوین منابع آموزشی زبان انگلیسی مردادماه از رونمایی می‌شود

رئیس جهاددانشگاهی قزوین با بیان اینکه یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی در استان پروژه بزرگ ملی کتاب زبان انگلیسی به نام «Eight» است، عنوان کرد: این کتاب بر پایه فرهنگ اسلامی در کشور ما و کشورهای اسلامی نوشته‌شده که تأییدیه شورای فرهنگ را گرفته است و در روز جهاد رونمایی خواهد شد.

پیله‌چی عنوان کرد: این مجموعه در 16 جلد و 8 سطح دارای استانداردهای لازم بین‌المللی است و ما اکنون در نیمه‌راه تدوین آن قرار داریم که امیدواریم تا سال آینده این پروژه به اتمام برسد. 

وی یادآور شد: ما به دنبال این هستیم که مردم و مسئولین جهاددانشگاهی را به‌عنوان یک‌نهاد خدمت‌گذار بشناسند ازاین‌رو خواهان حمایت‌های جدی مسئولان استانی و نمایندگان استان قزوین از فعالیت‌های این مرکز و ایجاد زمینه لازم برای گسترش آن هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین در پایان بیان کرد: یکی از طرح‌های مهم جهاد دانشگاهی احداث مجتمع بزرگ درمانی- تحقیقاتی در سطح استان است که برای پیشبرد آن نیازمند اختصاص بودجه‌های ملی و استانی و حمایت‌های جدی مسئولان هستیم تا مرکزی در شأن استان راه‌اندازی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: