• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

سکنجبین و خاکشیر، آبی بر آتش تشنگی در ماه رمضان

یک متخصص طب سنتی گفت: شربت سکنجبین و خاکشیر، آلو، کاهو، تخم خرفه، سبزی خرفه، کاسنی، لیمو و شربت آب‌لیمو باعث کاهش عطش در مدت‌زمان روزه‌داری خواهد شد.

عبدالله کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
اظهار کرد: به دلیل خشک بودن معده باید در هنگام افطار به صورت تدریجی حرارت معده را بکاهیم که این امر با نوشیدنی‌های ولرم ازجمله آب جوش و یا شیر ولرم انجام می‌شود.

وی تشریح کرد: در هنگام افطار با توجه به روزه‌داری میزان قندخون پایین است که در اين صورت باید غذایی مصرف شود که قندخون را افزایش دهد ضمن اينكه بار آن زیاد نباشد؛ بنابراين روزه‌دار از غذاهای سنگینی مانند زولبیا، آش رشته و حلیم به صورت مداوم استفاده نكند بلکه بايد برای افطار آب جوش ولرم یا شیر به همراه يك نوع شیرینی ساده مانند خرما و یا یک قاشق عسل مصرف كند.

این متخصص تغذیه با تأکید بر اینکه بین افطار و وعده بعدی غذایی باید 15 تا 20 دقیقه فاصله باشد تا حرارت معده کاهش پیدا کند، تشریح کرد: روزه‌دار در افطار نباید پُرخوری و روی‌هم خوری داشته باشد و فواصل بین غذاها رعایت شود و بین هر وعده‌ها 2 ساعت فاصله باشد.

وی عنوان کرد: گاهی مشاهده می‌شود در هنگام افطار سفره‌های رنگین چیده می‌شود که مختلف خوری در یک وعده معده را دچار مشکل خواهد کرد چراکه معده قادر به هضم آن نخواهد بود.

کشاورز عنوان کرد: در وعده بعد از افطار غذای سبک و چیزی که در روزهای عادی به‌عنوان شام سبک صرف می‌شد مورداستفاده قرار گیرد.

وی گفت: مصرف ادویه‌های تند، غذاهای شور، نمک زیاد، سرخ‌کردنی‌ها، گوشت‌ها، غذاهای دارای کالری زیاد و نشاسته از قبیل الویه، ماکارونی و لازانیا باعث عطش می‌شود.

این متخصص طب سنتی در پایان عنوان کرد: شربت سکنجبین و خاکشیر، آلو، کاهو، تخم خرفه، سبزی خرفه، کاسنی، لیمو و شربت آب‌لیمو باعث کاهش عطش در مدت‌زمان روزه‌داری خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: