• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-10290-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

فعالیت 118 مهدکودک مجاز در قزوین

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر 118 مهدکودک مجاز زیر نظر بهزیستی فعال است و خدماتی از قبیل آموزش و نگهداری به کودکان ارائه می‌دهد.

بهاره رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، تصریح کرد: در حال حاضر 118 مهدکودک در سطح استان فعال هستند که از این تعداد یک مهدکودک به‌صورت شبانه‌روزی و 3 آدینه مهد هستند، آدینه مهد درواقع مهدکودک‌هایی است که در مصلی‌ها و محل‌های برگزاری نماز جمعه و جماعت برپا می‌شوند.

وی با اشاره به مهدهای غیرمجاز افزود: مهدکودکی مجاز است که دارای مجوز فعالیت از بهزیستی باشد؛ جهت شناسایی مهدهای مجاز تابلو آبی‌رنگ سازمان بهزیستی به انضمام آرم نارنجی در بالای سر درب مهدکودک‌های مجاز استان نصب‌شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اظهار کرد: فعالیت هرگونه عنوانی مثل خانه‌بازی، سرای محله، فرهنگسرا، مراکز خلاقیت کودک و مراکز مشابه که کاری جز آموزش انجام می‌دهند و درواقع نگهداری از کودک را بیش از 3 ساعت قبول می‌کنند ازنظر بهزیستی مراکز غیرمجاز شناخته می‌شوند.

وی عنوان کرد: این مراکز مجوز خود را اغلب از شهرداری یا سازمان تبلیغات دریافت کرده‌اند که طبق قانون در صورت پذیرش کودک زیر سه سال و عدم رعایت سقف نگهداری کودک، بهزیستی می‌تواند از طریق اداره اماکن برخورد قانونی نماید، طبق قانون بهزیستی تنها مرکزی است که می‌تواند خدمات مربوط به مهدکودک ازجمله نگهداری و آموزش را از ۶ ماه تا 6 سال به کودکان ارائه دهد.

رحمانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر محور فعالیت مهدکودک برخلاف گذشته که محل نگهداری بچه‌ها بود محور آموزشی است و از محتواهای آموزشی به‌روز استفاده می‌شود، آموزش‌هایی از قبیل زبان انگلیسی، آموزش‌های مفاهیم دینی، علوم و ریاضی ارائه می‌شود و فضای مفرحی را ایجاد می‌کنند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان تأکید کرد: خدمات ارائه‌شده در مهدکودک‌ها طبق استاندارد صورت می‌گیرد و به همه مسائل ازجمله کف‌پوش، دیوارکوب، صندلی‌های مخصوص کودک و تخت تعویض توجه شده است و خدمات مبنای محاسبه شهریه مهدکودک است.

وی یادآور شد: کارشناسان دفتر کودکان و بازرسی بهزیستی همواره بر روی مهدکودک‌ها نظارت می‌کنند، همچنین همه مهدکودک‌ها مجهز به دوربین مداربسته هستند، درواقع نصب دوربین مداربسته در همه مهدها اجباری است و دوربین‌ها کاملاً بررسی می‌شود.

رحمانی تصریح کرد: مربیان مهدکودک‌ها نیز عموماً افراد تحصیل‌کرده در رشته‌های تحصیلی روانشناسی، علوم تربیتی، مشاوره و پیش‌دبستانی هستند و در طول فعالیت نیز طبق نیازسنجی صورت گرفته دوره‌های آموزشی متناسب برگزار می‌کنیم.

وی بیان کرد: خانواده‌ها قبل از انتخاب مهدکودک باید اطلاعات درست در خصوص مهدکودک را به دست بیاورند برای این کار می‌توانند به سایت بهزیستی مراجعه کنند و آدرس مهدکودک‌ها مجاز را دریافت کنند یا با شماره تلفن 33236091 تماس بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: