• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-195-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد:

راه‌اندازی باشگاه فرهنگی-ورزشی شهرداری قزوین در آینده نزدیک

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بعد از 9 ماه گفت‌وگو در صحن شورا در خصوص راه‌اندازی باشگاه شهرداری به اجماع رسیدیم و مقرر شد مؤسسه فرهنگی ورزشی در وزارت کشور تأیید و اساسنامه آن نگارش شود که در صورت تأیید فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

سعید دقیقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: از آغاز به کار شورای اسلامی پنجم شهر قزوین به دنبال توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بودیم.

وی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی شهرداری پر کردن اوقات فراغت است بنابراین در برنامه داشتیم در شورای پنجم به آرمان‌هایی همچون ایجاد باشگاه فرهنگی- ورزشی در شهرداری قزوین برسیم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین عنوان کرد: بعد از 9 ماه گفت‌وگو در صحن شورا در خصوص راه‌اندازی باشگاه شهرداری به اجماع رسیدیم و مقرر شد مؤسسه فرهنگی ورزشی در وزارت کشور تأیید و اساسنامه آن نگارش شود که در صورت تأیید فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با ایجاد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری در قزوین برخی از رشته‌های انفرادی و رشته‌های تیمی از قبیل والیبال، بسکتبال و فوتبال راه‌اندازی خواهد شد و همچنین هیئت‌های ورزشی رشته‌های انفرادی مانند کشتی و کاراته که ورزشکاران آن می‌توانند افتخار آفرینی داشته باشند نیز موردحمایت قرار خواهند گرفت.

دقیقی مطرح کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین دارای باشگاه است ولی تفاوت باشگاه شهرداری با باشگاه سازمان فرهنگی ورزشی در این است که ساختارمند و دارای هیئت‌امنا و مدیرعامل خواهد بود که در قالب رشته‌های انفرادی و توپی برای خانم‌ها و آقایان برنامه‌ریزی و فعالیت خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در مقوله فرهنگ و هنر خوب کارکرده و در بحث ورزشی نیز گام‌هایی را برداشته ولی با برنامه‌ریزی می‌توان بهتر از این کار کرد.

وی با اشاره به اینکه مقوله اصلی برای شورای شهر، سلامتی و پر کردن اوقات فراغت شهروندان است، عنوان کرد: ورزش یک بحث علمی است و نباید به‌عنوان یک بازی به آن نگریست بلکه باید علمی و ساختارمند بود تا استعدادهای ناب مانند علیرضا جهانبخش، احسان لشگری و فاطمه اعتدادی شناسایی شوند و در سطح کشور اقتخارآورینی کنند و با توجه به استعدادهایی که در قزوین وجود دارد باید نام آن‌ها بیش از گذشته پرآوازه شود.

دقیقی یادآور شد: باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری علاوه بر شناسایی استعدادها بایستی گردش اقتصادی نیز داشته باشد، برای نمونه جهانبخش در باشگاه اروپایی 100 میلیارد تومان قرارداد می‌بندد و اگر از قزوین باشد سود حاصل از این گردش اقتصادی می‌تواند به امور ورزشی شهر تزریق شود.

وی اضافه کرد: نگرانی و دغدغه اصلی من دور شدن ورزش از نگاه علمی است چراکه باید ورزش را با برنامه‌ریزی علمی و عملیاتی ساختارمند کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان گفت: سازمان ورزشی شهرداری تبریز ساختاری فوق‌العاده دارد و در بحث ورزش همگانی، محلات و قهرمانی با برنامه‌ریزی متخصصان امر گام‌های خوبی را برداشته است که قزوین می‌تواند از تجربیات مشابه در سایر شهرها الگوبرداری کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: