• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-395-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد شهید قزوین:

قزوین 135 شهید در آزادسازی خرمشهر تقدیم کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: رزمندگان استان قزوین نقش برجسته‌ای در آزادسازی خرمشهر داشته که تقدیم 135 شهید در عملیات پیروزمند بیت‌المقدس برای آزادسازی خرمشهر ازجمله آن‌ها است که یاد و خاطرهٔ همهٔ شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی می‌داریم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای اداری این اداره، به سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی اشاره و اظهار کرد: این روز نقطه عطفی در هشت سال دفاع مقدس و تاریخ نظام جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: در سوم خرداد سال 61 نیروهای اسلام بعد از یک عملیات 23 و 24 روزه توانستند خرمشهر قهرمان را که به اشغال نیروهای بعثی درآمده بود، آزاد کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: اهمیت این کار بزرگ به حدی بود که بعدازآن، معادلات میدانی جنگ تغییر یافت و نگاه مردم جهان به نیروهای توانمند ایران اسلامی که با حداقل امکانات نظامی مجهز بودند، عوض شد.

این مسئول افزود: صدام در بازگیری خرمشهر وعدهٔ کلید بصره را داده بود ولی از ایمان نیروهای اسلام غافل بوده و نمی‌توانست قدرت بی‌انتهای تقوای رزمندگان را درک کند.

حقایق‌پور تصریح کرد: نیروهای نظامی ایران اعم از ارتش، بسیج و سپاه با وحدت، اتحاد و همبستگی به همراه رهنمودهای بی‌نظیر امام خمینی (س) پیروزی بزرگ خرمشهر را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی در بیش از 40 سال گذشته توانسته موفقیت‌های بزرگی را در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی به دست آورد که هرکدام جای تأمل و بحث است.

این مسئول عنوان کرد: ایران اسلامی با پیروزی عملیات بیت‌المقدس در جهان و منطقه، حرفی برای گفتن دارد که نشان از عزت، اقتدار و عظمت کشور ماست.

وی با اشاره به ثمرات پیروزی عملیات بیت‌المقدس مطرح کرد: آزادسازی 5 هزار و 380 کیلومترمربع، هلاکت و مجروح شدن 16 هزار نفر، اسارت 19 هزار عراقی، از بین رفتن 550 تانک و نفربر، 53 هواپیما و 50 خودرو ازجمله این ثمرات بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: همچنین 50 تانک دشمن، 300 خودرو و 30 قبضه توپ و تعداد زیادی از تجهیزات نظامی دشمنان به غنیمت رزمندگان اسلام افتاد.

حقایق پور خاطرنشان کرد: استان قزوین با تقدیم 3 هزار شهید در عرصه‌های مختلف مؤثر بوده و مردم اندیشمند، فرهیخته و فرهنگی این استان همواره در تاریخ ایران اسلامی نقش اساسی داشته که فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 82 مؤید همین مطلب است.

این مسئول اظهار کرد: رزمندگان استان قزوین نقش برجسته‌ای در آزادسازی خرمشهر داشته که تقدیم 135 شهید در عملیات پیروزمند بیت‌المقدس برای آزادسازی خرمشهر ازجمله آن‌ها است که یاد و خاطرهٔ همهٔ شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی می‌داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: