• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1194-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده مردم قزوین در مجلس عنوان کرد:

موازی‌کاری‌ دستگاه‌های اجرایی آفت جان فرهنگ

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدد مراکزی که در حوزه فرهنگ تصمیم‌گیری دارند خود یک آفت است و علی‌رغم اعتباراتی که وجود دارد اثرگذاری لازم در جامعه مشاهده نمی‌شود.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: نکته‌ای که در فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد این است که متأسفانه در کارهای فرهنگی نوآوری و تطبیق با نیاز روز جامعه نداریم به همین علت نمی‌تواند اثرگذاری لازم را داشته باشد و فکر می‌کنیم در این حوزه کم‌کاری شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات فرهنگی مطلوب است و دستگاه‌ها نیز فعالیت دارند ولی تعدد مراکزی که در حوزه فرهنگ تصمیم‌گیری دارند خود یک آفت است و علی‌رغم اعتباراتی که وجود دارد اثرگذاری لازم در جامعه مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید یک واحد تصمیم‌گیرنده برای کارهای فرهنگی وجود داشته باشد و مباحثی چون نوآوری و تطبیق با نیازهای روز جامعه را موردتوجه قرار دهد چراکه استفاده از روش‌های سنتی پاسخگوی نیاز روز جامعه نیست.

وی مطرح کرد: در حوزه فرهنگ و اخلاق باید گفت که وقتی یک جامعه ازنظر فرهنگی ارتقا پیدا می‌کند باید ازلحاظ اخلاقی نیز ارتقا پیدا کند.

زرآبادی خاطرنشان کرد: رضایت‌مندی در حوزه اخلاق و فرهنگ وجود ندارد و ما به‌جای اینکه رشد داشته باشیم تنزل داریم؛ این امر نشان می‌دهد که روش‌های اجرایی درست نیست و باید سیاست‌گذاری‌ها اصلاح و روش‌های اجرایی نیز تغییر پیدا کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: