• سه شنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-592-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین:

امام خمینی (ره) در رهنمودهایش پیش از زمان حرکت می‌کرد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: امام خمینی (ره) در رهنمودهایش پیش از زمان حرکت می‌کردند و همه حس می‌کردند که امام آینده‌نگری دارند و تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و مردم نیز مشاهده می‌کردند که خطایی در تجزیه‌وتحلیل‌های امام وجود ندارد.

حجت‌الاسلام علی قابل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما بر مبنای اعتبارات دینی و باورهای اسلامی بود و در باور اسلامی و شیعی شعار هیهات من الذله را می‌بینیم که در اصل قرآن کریم بر آن تأکید شده است و عزت از آن مؤمنان است.

وی ادامه داد: در نظام شاهنشاهی همه اصول اسلام زیرپا گذاشته‌شده بود و مردم برای حفظ عزت اسلام و ارزش‌های دینی به رهبری یک مرجع تقلید قیام کردند و انقلاب با همین باور به ثمر رسید و تا به امروز ادامه دارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: ظلم پهلوی علت درگیری برای به ستوه آمدن مردم شده بود و به‌تدریج ماهیت آن‌ها برای مردم روشن شد و مردم در تمامی صحنه‌ها با بصیرت مقابل نقشه‌های براندازانه ایستادند و حضور مردم در دفاع از ارزش‌ها باعث بقای نظام جمهوری اسلامی شد و تنها کشوری است که می‌تواند ادعا کند که استقلال و آزادی دارد و هدایت آن زیر نظر ولایت‌فقیه است.

وی خاطرنشان کرد: شهید سعیدی در دوران تبعید امام خمینی (ره) در نجف بعد از کشتار 15 خرداد و حاکم شدن خفقان در جامعه، نامه‌ای به امام نوشتند و عنوان کردند که ما تنها مانده‌ایم و نظام مسلط شده است، چه باید کرد؟ امام در جواب نامه می‌نویسند که قران کریم راه را به ما نشان داده و موعظه کرده که باید قیام و حرکتمان برای خداوند باشد و تا آخر همین راه را ادامه می‌دهیم.

قابل ابراز کرد: بر همین اساس برای خدا بودن ویژگی اول امام برای انقلاب کردن بود و اخلاص امام ویژگی دیگر ایشان بود که مردم نیز شیفته امام شده بودند.

وی مطرح کرد: امام خمینی (ه) یک اسلام‌شناس بودند و آنچه می‌فرمودند با اصل اسلام ناب تطبیق داشت و بر اساس فطرت الهی و بینشی که داشتند رهنمودهای دینی و الهی را مطرح می‌کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین عنوان کرد: مردم وقتی می‌دیدند که یک انسان مبارز اهل تقوا و اخلاص است و مردم را به خیر و حقیقت دعوت می‌کند شیفته او و کلامش می‌شدند.

وی گفت: در روایات داریم مؤمن وقتی رابطه خود را با خداوند متعال اصلاح کند خداوند یک بصیرت و حقیقت‌بینی به او کرمت می‌کند.

قابل افزود: امام خمینی (ره) در رهنمودهایش پیش از زمان حرکت می‌کردند و همه حس می‌کردند که امام آینده‌نگری دارند و تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و مردم نیز مشاهده می‌کردند که خطایی در تجزیه‌وتحلیل‌های امام وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برخلاف تمام حکومت‌های جاعل و مستبد، دنبال یکسری حقیقت‌های ناب است و این انقلاب نیاز روز بشر، جوامع اسلامی و درد کهنه همه ملت‌هایی را بیان می‌کند که مورد بغض قدرت‌های سلطه‌گر و حکومت‌های وابسته به آن است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین توضیح داد: انقلاب اسلامی با رویه‌ای که امام ترسیم کرده بودند و رهبر انقلاب آن را دنبال می‌کند قدم برداشته چراکه اصل منطق انقلاب، منطقی است که برای مردم و مستضعفین حرکت می‌کند بنابراین مورد بغض مستکبرین است و این جریان باعث می‌شود اگر بناست انقلاب را حفظ کنیم در وهله اول وحدت سکوت را محترم بشماریم و اجازه انشقاق در جامعه را ندهیم و در کنار آن مراقب آفت‌هایی نظیر اشرافیگری، تجمل‌پرستی، تکیه‌بر بیگانه، کوچک شمردن توانمندی‌های خود و ندیدن ارزش‌های اسلامی باشیم و اجازه ندهیم این تفکرات در جامعه رونق گیرد.

وی ابراز کرد: هشدارهای رهبری از چند سال قبل در خصوص ناتو فرهنگی و نفوذ فرهنگی شامل این تذکرات بود و امام کم‌وبیش با این مسائل درگیر بودند و تذکر دادند که اجازه ندهیم مسابقه تجمل‌پرستی در جامعه باب شود که فرهنگ مخرب است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: