• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1590-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش 17 درصدی آمار طلاق در قزوین

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین یکی از عوامل کاهش آمار طلاق در شهر را استفاده از ظرفیت مشاور خانواده دانست و گفت: ۱۸ واحد مشاوره تحت پوشش مجوز بهزیستی فعال است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین کثیرلو رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین اظهار کرد: میانگین ورودی پرونده‌های حقوقی، کیفری و خانواده به مراجع قضایی هرساله در سطح کشور حدود 15 درصد افزایش دارد.

وی افزود: در استان قزوین به‌ویژه شهر قزوین آمار به‌دست‌آمده از مقایسه پرونده‌های طلاق، در سال 95 و 96 کاهش چشم‌گیر 17 درصدی را داشته است.

کثیرلو عوامل کاهش این آمار را نهایت استفاده از ظرفیت واحدهای مشاوره خانواده در قزوین دانست و گفت: 18 واحد مشاوره تحت پوشش مجوز بهزیستی قرار دارد، مراجعینی که اختلافات خانوادگی دارند به این واحدها ارجاع داده می‌شوند تا حد امکان سازش بین آن‌ها صورت گیرد و به‌نوعی غربالی در این مرحله انجام شود.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین ادامه داد: اگر مراجعان موفق به سازش نشدند، نامه‌ای از واحد مشاوره گرفته و به دادگستری منتقل می‌شوند.

وی عامل مهم دیگر را استقرار شعبه دیگر از شورای حل اختلاف در دادگاه دانست و گفت: این شورا از سه عضو تشکیل می‌شود که یکی از این سه عضو روحانی است، این افراد با دلسوزی تلاش می‌کنند تعدادی از پرونده‌های خانوادگی را حل، طرفین را منصرف کرده و به سازش تشویق کنند اگر موفق نشدند پرونده مراجعان به دادگاه ارجاع داده می‌شود.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین در پایان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در زمینه اخطار افزایش طلاق توافقی، عنوان کرد: آموزش‌های همه‌جانبه برای قضات و کارمندان دادگستری اعمال‌شده که کادر نیز سعی و تلاش خود را انجام دهند که جدایی کمتر صورت گیرد و منجر به طلاق نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: