• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1890-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اطفاء حريق مغازه نقاشی خودرو در کمربندی جمهوری اسلامی قزوین

رئیس ایستگاه شماره یک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: با تلاش و حضور به‌موقع آتش‌نشانان حریق مغازه نقاشی خودرو واقع در بلوار جمهوری اسلامی قزوین مهار شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد چگینی رئیس ایستگاه شماره یک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین اظهار کرد: پیرو تماس مردمی با سامانه 125 آتش‌نشانی قزوین در ساعت 13 و 56 دقیقه روز گذشته، از آتش‌سوزی یک باب مغازه در گاراژ خودرویی واقع در کمربندی جمهوری اسلامی مقابل پمپ بنزین رز خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان با توجه به قابل اشتعال بودن مواد در این محل و احتمال سرایت حریق به دیگر مغازه‌های مجاور، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های شماره یک باغ دبیر و سه مولوی و 2 شهید بابایی را به محل حادثه اعزام کرد.

وی افزود: نیروهای عملیاتی چهار دقیقه پس از اطلاع‌رسانی این حادثه خود را به محل حریق رساندند و مشاهده کردند آتش‌سوزی داخل کارگاه نقاشی خودرو به وقوع پیوسته و شعله‌های آتش و دود به‌سرعت در حال گسترش و سرایت به اطراف است.

چگینی با اشاره به اینکه امکان سرایت این حریق به مغازه‌های مجاور و خودروهای نگهداری شده داخل گاراژ وجود داشت گفت: آتش‌نشانان بی‌درنگ با قطع جریان برق نسبت به ایمن‌سازی محل حریق اقدام  کرده و با استفاده از دستگاه تنفسی خود را به کانون حریق رساندند.

وی ادامه داد: در حداقل زمان ممکن با استفاده از فوم مخصوص آتش‌نشانی و تجهیزات ویژه اطفاء حریق، شعله‌های سرکش آتش را مهار و از بروز خسارات بیشتر و سرایت آتش به سایر قسمت‌ها جلوگیری به عمل آوردند.

رئیس ایستگاه شماره یک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه در این حادثه به هیچ‌کس آسیبی نرسید گفت: آتش‌نشانان پس از تهیه گزارش و ایمن‌سازی کامل محل نسبت به تحویل صحنه حادثه به عوامل انتظامی و مالک اقدام کرده و به مأموریت خود پایان دادند.

به گزارش ایسنا، علت وقوع این آتش‌سوزی از سوی کارشناسان واحد علت‌یابی سازمان آتش‌نشانی قزوین در دست بررسی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: