• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

بیش از 80 درصد مشاغل ایجادشده برای مددجویان پایدار است

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: بر اساس راستی آزمایی صورت گرفته بیش از 80 درصد مشاغل ایجادشده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین پایدار بوده و به نتیجه رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان در نشست مشترک راهکارهای همکاری فی‌مابین برای استفاده از ظرفیت مساجد و مراکز مذهبی بررسی کرده و بر ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری تأکید کردند.

مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین لازمه فقرزدایی را اقدام اساسی برای محرومیت‌زدایی از طریق توانمندسازی دانست و اظهار کرد: امروز در کنار کار و تلاش برای سازندگی و ارتقای زندگی، باید فضای کار و فرهنگ کار و تلاش را در جامعه گسترش دهیم.

وی ادامه داد: برای کاهش محرومیت و فقر در جامعه باید به سمت ایجاد درآمد برای خانواده‌ها رفت و این مهم بدون کار و تلاش محقق نمی‌شود ازاین‌رو کمیته امداد امام خمینی (ره) موضوع توانمندسازی و اشتغال‌زایی مددجویان را به‌طورجدی دنبال می‌کند چراکه خانواده‌ای که استقلال معیشتی نداشته باشد، قادر به رهایی از فقر نخواهد بود ازاین‌رو راهکار اصلی محرومیت‌زدایی؛ اشتغال است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: در این راستا مددجویانی که دارای توانمندی و مهارت خاصی باشند با انجام مشاوره شغلی از تسهیلات اشتغال بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده گفت: کمیته امداد استان قزوین طی سال 96 بالغ‌بر چهار هزار و 250 شغل ایجاد کرد که بر اساس راستی آزمایی صورت گرفته بیش از 80 درصد این مشاغل پایدار بوده و به نتیجه رسیده است.

مؤمنی توجه به فرهنگ کار را مهم دانست و خاطرنشان کرد: امروز به‌واسطه برخی عوامل، تصور درستی نسبت به کار و تلاش در جامعه وجود ندارد و ارزش کار به‌خوبی نهادینه نشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: کمیته امداد آماده است تا از ظرفیت‌های مختلف برای خدمت به محرومان استفاده کند و یکی از دستگاه‌هایی که برای فرهنگ‌سازی و ارائه خدمات فرهنگی می‌تواند در کنار این نهاد به مددجویان خدمت ارائه کند، سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی اعلام کرد: برای تحقق این همکاری‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضاء خواهد شد تا بتوانیم از فرصت‌های زمانی مختلف و همکاری روحانیون برای خدمت به محرومان و جذب حامیان بیشتر بهره‌مند شویم.

در ادامه حجت‌الاسلام علی نعمت الهی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی برای همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده است و امیدواریم با تلاش خود بتوانیم در عرصه خدمت به محرومان گام‌های مؤثری برداریم.

وی یادآور شد: انفاق و نیکوکاری در جامعه ما جاری و ساری است ولی باید این امر مهم با فرهنگ‌سازی در میان اقشار مختلف به‌خصوص کودکان و نوجوانان، نهادینه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: