• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1592-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

مدیران زن استان موفق عمل کرده‌اند

استاندار قزوین گفت: از عملکرد بانوانی که در پست‌های مدیریتی منصوب کردم، رضایت کامل دارم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در شواری فرهنگی اجتماعی زنان استان قزوین که در دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلی که در جامعه زنان وجود دارد مشکل فرهنگی است که در به دو بخش تقسیم می‌شود، بخشی به نگاه مردان به جامعه زنان و بخشی به عدم اعتماد به نفس کافی زنان در جامعه برمی‌گردد.

وی افزود: زنان همواره فکر می‌کنند که نیازمند حامی هستند و این حامی باید مرد باشد که ناشی از پایین بودن اعتماد به نفس است، از طرفی در مسائل اجتماعی نیز این مشکل خودش را نشان می‌دهد در واقع مهم ترین موانع فرهنگی این مسئله است که باید به تدریج حل شود.

استاندار در ادامه با اشاره به مشکلات شورای کارآفرینی زنان اظهار کرد: دسترسی به اطلاعات در بخش اقتصادی آسان است و مشکلی وجود ندارد از طرفی تمام قوانین و مصوبات از طریق شورای اطلاع‌رسانی در اختیار همه افراد قرار دارد، ما از شورای کارآفرینی انتظار داریم زنانی که استعداد کارآفرینی دارند را شناسایی کنند و بین زنان کارآفرین استان با هم دیگر ارتباط برقرار کنند همچنین بین زنان کارآفرین استان با استان های دیگر نیز باید ارتباط برقرار شود.

وی افزود: ما نیز در بخش آموزش آمادگی خود را اعلام می‌کنیم، به این قشر از جامعه باید طرح‌های کارآفرینی آموزش داده شود که ما در صورت معرفی زنان کارآفرین  دوره‌های آموزشی برای این افراد برگزار می‌کنیم.

زاهدی با اشاره به کمیته حقوقی زنان نیز خاطرنشان کرد: کانون وکلای دادگستری قزوین نیز آمادگی دارد خدمات مشاوره‌ای رایگان به خانم‌ها ارائه دهد، بررسی مشکلات زنان زندانی و آموزش حقوق زنان به آن‌ها از جمله مواردی است که شورای حقوقی با کمک ما می‌تواند انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در زندگی پایین بودن مهارت زندگی است با توجه به اینکه زنان تأثیرگذارترین قشر جامعه هستند باید در زمینه آموزش مهارت‌های لازم قدم برداریم که در این میان من 21 مهارت شناسایی کردم که آموزش آن‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به شورای زنان رسانه تصریح کرد: با فضای رسانه آشنا هستم و مشکلات آن‌ها را می دانم و معتقدم مهم‌ترین بخشی که ما می‌توانیم در این حوزه کمک کنیم آموزش است، اکثر خبرنگاران استان قزوین را بانوان تشکیل می‌دهند که اغلب به دلیل مشکلات به صورت موقت در این شغل باقی می‌مانند.

وی افزود: اقتصاد رسانه در سراسر جهان با مشکل مالی و اقتصادی رو به رو است و مشکلات مالی مختص استان قزوین نیست، در حال حاضر فضای مجازی رقیب روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها شده است و به سرعت اخبار را وارد خانه مردم می‌کند.

زاهدی در ادامه با اشاره به مشکلات باغستان یادآور شد: ما با خشکسالی رو به رو هستیم، آبیاری باغستان به بیش از 30 میلیون مترمکعب آب نیاز دارد این در حالی است که ما حداکثر با استفاده از پساب‌ها می توانیم 12 میلیون مترمکعب آب تأمین کنیم، از طرفی احداث آزادراه‌ها باعث شده است که دیگر سیلابی به باغستان نرسد.

وی بیان کرد: مشکل دیگر باغستان خورد شدن آن است به طوری که باغ‌های با وسعت بالا بین وراث تقسیم شده است و هر کدام به مقدار کمی تقسیم شدند که صرفه اقتصادی ندارد، باغستان ثبت ملی شده است اما در مورد چگونگی ماندگاری آن فکری صورت نگرفته اگرچه اخیرا کارگروهی این موضوع را بررسی می‌کند تا بتوانیم باغستان را حفظ کنیم.

استاندار اظهار کرد: پل‌سازی‌ها نیز یکی از مشکلات باغستان است، یکی از پل‌ها نیمه‌کاره مانده است اگر ادامه پیدا کند وارد باغستان می‌شود و بخشی از باغستان را تخریب می‌کند که زمان تصویب ساخت آن فکری نشده است، ما باید این را به صورت نیمه‌کاره نگه‌داریم یا ادامه دهیم که ادامه آن باغستان را با خطر مواجه می‌کند.

زاهدی در ادامه با اشاره کمیته ورزش بیان کرد: کم تحرکی بانوان را در روستاها می‌شود به سرعت سازماندهی کرد ولی در شهر نیاز به سازماندهی قوی دارد که در یک بخش می‌توانیم پارک‌های بانوان کوچک در قسمت‌های مختلف شهر پارک نسبتا کوچک ساخته شود.

وی افزود: استان قزوین در ورزش‌های مختلف استعدادخوبی در بخش زنان دارد، مانند فاطمه اعتدادی که در تیم ملی فوتسال کشور حضور دارد این استعدادها باید در روستاها و شهرها شناسایی و تقویت شود.

استاندار خاطرنشان کرد: زنان اگر مدیر شوند می‌تواند اتفاقات خوبی در استان رقم بزنند اما فعلا به انتصاب فرماندار زن اعتقادی ندارم، در بخش‌های دیگر زنان می‌توانند اثرگذار باشند و از این ظرفیت‌ها استفاده شده است و از فعالیت مدیران زن در استان رضایت دارم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: