• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1692-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک:

انتصاب مدیران زن در استان براساس شایسته‌سالاری است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: انتصاب مدیران زن در استان صرف نگاه جنسیتی نیست بلکه مبتنی بر اصل شایسته‌سالاری است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سید حمیده زرآبادی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان استان که پیش از ظهر امروز در دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: تشکیل کمیته اقدام مثبتی است که  امیدواریم با ادامه جلسات بتوانیم جایگاه زنان را ارتقا دهیم، از استاندار نیز انتظار داریم حمایت کند و مصوبات کمیته زنان را به سرعت و خارج از نوبت بررسی کند تا نتیجه بگیریم.

وی افزود:  ما خلأ و کمبود قوانین در حوزه زنان داریم اما در برخی موارد قوانین وجود دارد که به دلیل عدم اطلاع بانوان از مسائل حقوقی حقشان ضایع می‌شود که ما باید در جهت آگاه‌سازی گام برداریم، آموزش در مهارت زندگی و حقوقی می‌تواند راه‌گشا باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان  کرد: کمک‌هایی به بانوان گرفتار هم باید صورت بگیرد تا مشکلات حل شود، چرا که هسته اصلی خانواده بانوان هستند و نقش همگرایی را اجرا می‌کند.

وی یادآور شد: همچنین در کمیته فعالان اقتصادی استان قزوین بانوان توانمندی داریم که در برخی موارد گوی سبقت را از مردان ربوده‌اند، در استان قزوین که صنعتی است باید این بخش را تقویت و از این ظرفیت استفاده کنیم.

زرآبادی خاطرنشان کرد: بانوان رسانه نیز دارای مشکلاتی هستند که تشکیل این کمیته برای پیگیری منسجم مشکلات می تواند تأثیرگذار باشد، با توجه به حساسیت رسانه اگر مشکلات خبرنگاران حل نشود خبرنگاران از رسالت اصلی خود فاصله می‌گیرند.

وی تأکید کرد: در شرایط فعلی ما نیاز داریم که امید و آرامش در جامعه وجود داشته باشد، اصحاب رسانه وظیفه دارند که امید و آرامش را منتقل کنند بنابراین باید آرامش این قشر فراهم شود که من تا جایی که بتوانم کمک خواهم کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سلامت و ورزش دو اصل فراموش شده در بین زنان است که اغلب به فکر سلامت خانواده هستند، اما در سال‌های اخیر سرانه ورزشی زنان افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: باید به سمتی برویم که بهترین راهکار در سلامت بانوان بحث ورزش است، به ویژه در بخش زنان روستا که باید قهرمان‌پروری در روستاها را نیز جدی بگیریم.

زرآبادی با اشاره به ارتقا جایگاه بانوان در جامعه گفت: در استان ما در این بخش روند خوبی وجود دارد و از نگاه مثبت استاندار باید تشکر کنیم، حضور بانوان در جامعه نگاه جنسیتی نیست بلکه بحث شایسته‌سالاری است و اگر به خوبی درست باشد این 30 درصد به بیش از 50 درصد خواهد رسید.

شورای فرهنگی و اجتماعی زنان به دور از سیاست تلاش می‌کنند

معصومه مرادیان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز در این مراسم تصریح کرد: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با نگاهی همه جانبه توان به دنبال ارتقای جایگاه این قشر در استان بدون هرگونه سوگیری سیاسی است.

وی افزود: در 6 ماه اخیر با انتضاب بانوان در جایگاه‌های مدیریتی شاهد تحولات ارزنده و موثر برای جامعه زنان بودیم، همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت زنان موثر استان شورای فرهنگی و اجتماعی زنان از چهار کمیته شامل حقوقی، کارآفرینی و کسب و کار، ورزش و سلامت و رسانه تشکیل و چند کمیته دیگر نیز در حال تشکیل است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اظهار کرد: هدف از تشکیل این کمیته‌ها ورود به عرصه عملی و اجرایی کردن تمام تصمیمات در حوزه زنان است که هر کمیته از 10 تا 15 نفر تشکیل و دارای هیئت رئیسه هستند.

وی بیان کرد: مبادی ورود به مسیر توسعه پایدار در هر کشوری میزان مشارکت زنان در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است در قزوین نیز از این موضوع بهره‌مند هستیم، کمیته‌های تشکیل شده به دور از کلاف سردر گم سیاسی و هرگونه شائبه انتفاع مالی با تمام توان خود برای ارتقای وضعیت جامعه زنان تلاش می‌کنند.

مرادیان تأکید کرد: استاندار قزوین در راه ارتقای جایگاه زنان گام‌های شایسته‌ای برداشته و دشواری‌های زیادی را به خاطر وجود تابوهایی که در مقابل حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی بوده را تحمل کرده است، امیدواریم در ادامه نیز فشارهای سیاسی که ناشی از نگاه محدود برخی از افراد است، استاندار را از ادامه این مسیر در دوران شکوفایی زنان در عرصه‌های مختلف بازندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: