• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2391-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار خبر داد:

صادرات 100 میلیون دلاری از گمرکات قزوین ظرف دوماه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار از صادرات 100 میلیون دلار از گمرکات قزوین ظرف دوماه فروردین و اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس گزارش گمرک استان، میزان صادرات صورت گرفته در دوماهه اول امسال به نسبت سال گذشته از رشد 33 درصدی برخوردار است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، منوچهر حبیبی با قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان در جهت افزایش میزان صادرات استان، اظهار کرد: توسعه صادرات باید برای همه بخش‌ها و دستگاه‌ها به‌عنوان اولویت مطرح باشد و همه خدمات و منابع به این سمت هدایت شوند.

معاون استاندار قزوین، هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری برای صادرات استان را از برنامه‌های امسال برشمرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود، دستیابی به این هدف ممکن خواهد بود و بالفعال‌سازی بخش خصوصی می‌توانیم به این هدف دست‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه استان قزوین به لحاظ قرار گرفتن در ترافیک جمعیتی ۴۰ میلیونی و هم‌جواری با ۱۲ استان در غرب،‌ شرق و پایتخت به‌عنوان یک بارانداز ملی ایفاء نقش می‌کند، عنوان کرد: قزوین درزمینهٔ صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت‌های بسیار مهمی در صادرات کالا است.

حبیبی مطرح کرد: کشورهای همسایه، عمده صادرات کالاهای استان را به خود اختصاص داده‌اند که در این میان بیشترین میزان مربوط به عراق است و کشورهای ترکیه، سوریه و پاکستان نیز در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: