• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون عمرانی استاندار قزوین:

ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند فرهنگ‌سازی است

معاون عمرانی استاندار قزوین بابیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها نیازمند فرهنگ‌سازی است، گفت: اقدامات عمرانی و اجرایی در روستاها زمانی تأثیرگذار است که نرخ بیکاری در روستاها به حداقل رسیده و روستاها رونق اقتصادی داشته باشند که اگر این مهم برآورده شود، بی‌شک آبادانی و عمران نیز میسر خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علی فرخ‌زاد معاون عمرانی استاندار در جلسه محرومیت‌زدایی روستاها که با حضور نجفی، مدیرکل امور روستایی و شوراها و بخشداران مناطق الموت شرقی و غربی و طارم سفلی و فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی برگزار شد، گفت: در راستای پیشرفت و محرومیت‌زدایی از روستاها تاکنون اقدامات مثمر ثمری صورت گرفته است، اما اقدامات بسیاری نیز باقی‌مانده است که همیاری بیشتر مسئولین را می‌طلبد.

وی تأکید کرد: در این راستا باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود بهره برد و بااتصال سه حلقه دهیاری‌ها، دستگاه‌های مربوطه، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و با محوریت بخشداری در جهت محرومیت‌زدایی روستاها با سرعت بیشتری پیش رفت.

معاون عمرانی استاندار قزوین فرهنگ‌سازی درزمینهٔ اشتغال‌زایی روستاها را مهم برشمرد و افزود: بسیاری از مردم در روستاها، توجیه نیستند که چطور از ظرفیت‌ها و امکانات روستا برای ایجاد اشتغال بهره ببرند و بیشتر به دنبال مشاغل اداری هستند، فلذا باید با آگاهی بخشیدن و طرح ایده، آنان را در راستای ایجاد مشاغل در روستاها یاری کرد و در این زمینه بعد گردشگری برخی روستاها را نیز نباید نادیده انگاشت.

فرخ‌زاد در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات عمرانی و اجرایی در روستاها زمانی تأثیرگذار است که نرخ بیکاری در روستاها به حداقل رسیده و روستاها رونق اقتصادی داشته باشند که اگر این مهم برآورده شود، بی‌شک آبادانی و عمران نیز میسر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: