• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2592-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تأکید کرد:

دمیده شدن روح امید در فلسطین با «انتفاضه»

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: بعد از 70 سال، نسل جوان فلسطین صحنه‌گردان است و ابرقدرت‌ها می‌پنداشتند که نسل بعدی این سرزمین جنایت‌ها را فراموش خواهد کرد و دست از مقاومت برمی‌دارد اما جوانان این سرزمین نشان دادند که امام خمینی (ره) روح امید را در این ملت دمیده است.

حجت‌الاسلام علی قابل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم توطئه‌ای مبنی بر ساماندهی قوم یهود در یک نقطه ايجاد شد که مرکز این توطئه انگلستان بود به اين صورت كه در جریان جنگ جهانی انگلیس و فرانسه سرزمین‌های عربی را بین خودشان تقسیم‌بندی کرده بودند؛ بر این اساس فلسطین به انگلیس و شامات به فرانسوی‌ها واگذار شد.

وی ادامه داد: انگلیسی‌ها توطئه‌ای انجام دادند که طی آن یهودی‌ها را از نقاط مختلف دنیا جمع کرده و به آن‌ها قدرت دادند و شرارت‌های این قوم را نادیده گرفتند و هر شکایتی که به دستگاه انگلیس می‌رفت گوش شنوایی نبود؛ مسلمانان آواره شدند و سرانجام کشور اسرائیل در دل سرزمین مسلمان‌ها با اهداف خاصی ایجاد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: از زمان تأسیس کشور نامشروع اسرائیل حدود 70 سال می‌گذرد که طی آن حدود 7 میلیون فلسطینی آواره شدند که اين موضوع همچنان ادامه دارد و بخشی از جمعیت فلسطینیان به اردن، سوریه، جنوب لبنان و قسمت‌های دیگر پراکنده شدند و پناهگاه گرفتند و بخشی دیگر در سرزمین غصب شده باقی ماندند و با رنج و سرکوب در مضیقه هستند.

وی مطرح کرد: کشورهای عربی با قضیه فلسطین بازی کردند به‌خصوص بعد از جنگ 6 روزه، اعراب کنار رفتند و بعد از خیانت انور سادات که پيمان صلحی را با اسرائیل امضا کرد حرکت جدی دیگری از سوی سایر کشورهای عربی صورت نگرفت و فقط اطلاعیه‌هایی داده شد که توسط قدرت‌های مستکبر مثل انگلیس و امریکا وتو شده و تاکنون نیز به‌جایی نرسیده است.

حجت‌الاسلام قابل ابراز کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی (ره) دغدغه قدس را داشتند و بر همین اساس با ابتکار و به‌منظور حمایت و زنده نگه‌داشتن جنایت تاریخ و حمایت از فلسطین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام انتفاضه نام‌گذاری کردند.

وی تشریح کرد: بانام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان بانام روز قدس کم‌کم در سایر کشورها نیز حرکت‌هایی برای حمایت از فلسطین به وجود آمد و این در حالی است برخی دولت‌ها با اسرائیل سازش دارند ولی ملت‌ها بیدار هستند و درگیری‌های اخیر در غزه ملت‌ها را نیز حساس‌تر کرده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در خصوص اثر روز قدس اظهار کرد: بعد از 70 سال، نسل جوان فلسطین صحنه‌گردان است و ابرقدرت‌ها می‌پنداشتند که نسل بعدی این سرزمین جنایت‌ها را فراموش خواهد کرد و دست از مقاومت برمی‌دارد اما جوانان این سرزمین نشان دادند که امام خمینی (ره) روح امید را در این ملت دمیده است.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) با صراحت عنوان می‌کردند که از فلسطین حمایت می‌کنند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها عنوان کردند که پرچم فلسطین سربلند است و رعبی در جهت حمایت از این ملت نداریم.

حجت‌الاسلام قابل عنوان کرد: هدف انتفاضه، زنده نگه‌داشتن و رهایی سرزمین فلسطین از یهودیان است یعنی انرژی متراکم در میان مردم را بسیج کنند و صحنه مبارزه را از دست فراموشی بستانند که در این امر موفق بودند وگرنه این سرزمین در معامله سران کشورهای عربی و غاصبان فلسطین از بین می‌رفت.

وی گفت: اسرائیل شعار «از نیل تا فرات» را مطرح می‌کرد و این انتفاضه است که اسرائیل را مجبور کرده تا اطراف خود حصار بکشد و به تعبیر مقام معظم رهبری به‌زودی شاهد نابودی اسرائیل خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: