• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رهاسازی 571 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: به‌منظور تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده در برنامه سال جاری شیلات 571 هزار و 500 قطعه بچه ماهی در استخرهای دومنظوره کشاورزی استان رهاسازی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
ایرج رحمانی اظهار کرد: از این میزان بچه ماهی رهاسازی شده 436 هزار قطعه ماهیان سردآبی و 135 هزار و 500 قطعه ماهیان گرمابی است که در اوزان مختلف در سطح شهرستان‌های استان رهاسازی شد.

رحمانی ابراز امیدواری کرد: با روند افزایش رهاسازی بچه ماهی در مزارع و استخرهای کشاورزی بتوانیم شاهد افزایش میزان تولید با توجه به هدف‌گذاری 4.271 تُن در استان باشیم.

وی به نقش و جایگاه آبزیان در مقایسه با سایر منابع پروتئین حیوانی و گیاهی اشاره کرد و افزود: آبزیان به‌عنوان یکی از باارزش‌ترین منابع غذایی محسوب می‌شود و می‌تواند به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و اشتغال نقش‌آفرین باشد.

رحمانی اضافه کرد: اجرای روش‌های جدید پرورش ماهی یک فرصت سرمایه‌گذاری و رکن اساسی در تکثیر و پرورش باهدف بهبود راندمان تولید و درآمد در حوزه تولید و حمایت از ایده‌های نو از اولویت‌های بخش شیلات است.

وی تصریح کرد: استان قزوین موقعیت جغرافیایی و پتانسیل مستعدی در حوزه آبزی‌پروری دارد بنابراین باید از ظرفیت‌های مناسب جذب سرمایه‌گذار برای توسعه بیشتر بخش کشاورزی استفاده کرد.

این مقام مسئول؛ وجود طرح‌های مطالعاتی، توسعه آبزی‌پروری و ایجاد مجتمع‌های پرورش ماهی را مهم‌ترین فرصت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ذکر کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: