• چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2892-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین:

امام علی(ع) الگویی والا برای چشاندن طعم عدالت به بشریت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه امام علی(ع) الگوی والایی برای جوامع اسلامی و حتی جوامع انسانی است، گفت: با بهره‌گیری از این الگوی ارزشمند بشریت می‌تواند طعم عدالت را بچشد. 

حجت‌الاسلام علی نعمت‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در قزوین، با بیان اینکه شخصیت امام علی(ع) دارای ویژگی‌های برجسته و شاخصی است، اظهار کرد: شناخت ابعاد شخصیتی و وجودی آن امام دشوار است چرا که با شنیدن نام ایشان ویژگی‌هایی چون عدالت‌خواهی در اذهان متبلور می‌شود. 

وی ادامه داد: اگر چه دوران حکومت امیرالمؤمنین(ع) کوتاه و به مدت 4 سال و 9 ماه بود اما در این مدت آن حضرت عدالت‌خواهی را از ارکان اصلی و جدایی‌ناپذیر حکومت خویش قرار داد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه امام علی(ع) را می‌توان نماد عدل محض، میزان عدالت و حق و حقیقت دانست، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در این خصوص می‌فرمایند «علی با حق و حق با او است». 

وی اضافه کرد: توجه به مفهوم عدل و اقامه آن توسط این امام همام به گونه‌ای است که یکی از دلایل 3 جنگ ناکثین، قاسطین و مارقین علیه آن حضرت را می‌توان عدم پذیرش این میزان عدالت‌خواهی برخی از مخالفان برشمرد. 

حجت‌الاسلام نعمت‌الهی تصریح کرد: بسیاری از اطرافیان حضرت در مقابل تفکر عدالت‌خواهی امام علی(ع) تاب نیاورده و ایستادگی کردند چنان چه حضرت در محراب کوفه فدایی راه اقامه عدل در جامعه شد و به شهادت رسید.  

وی با بیان اینکه امام علی(ع) الگوی والایی برای جوامع اسلامی و حتی جوامع انسانی است، گفت: با بهره‌گیری از این الگوی ارزشمند بشریت می‌تواند طعم عدالت را بچشد. 

این مسئول با بیان اینکه حضرت امام راحل به مقابله با چپاول مستکبران عالم پرداختند، تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران با شعار عدالت وارد عرصه شده و در عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی توفیقات فراوانی را به دست آورده و برهم زننده معادلات سیاسی دنیای استکبار شده است. 

 مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین در پایان خاطرنشان کرد:  هر چند ادعای علوی بودن، ادعای سنگینی است اما باید در این مسیر تلاش کرد تا سیره اهل‌بیت را در جامعه جاری کنیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: