• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-1997-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آزادی 95 محکوم مالی شهرستان البرز با کمک خیرین

رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت: محکومین مالی شهرستان البرز 95 نفر هستند که با کمک‌های خیران و سایر مسئولان می‌توان شرایط آزادی آنان را فراهم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
ابوالفضل محبی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان البرز که در یکی از تالارهای پذیرایی این شهرستان برگزار شد، گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا علاوه بر این‌که از فیوضات الهی این ماه بهره‌مند می‌شویم، بتوانیم با کمک‌های مالی خود شرایط آزادی تعدادی محکوم مالی را فراهم نماییم که قطعاً این عمل اجر و پاداشی بزرگ نزد خدای متعال دارد.

وی افزود: تعداد محکومین مالی شهرستان البرز 95 نفر هستند که امیدواریم با کمک‌های مالی خیرین و دولت بتوانیم شرایط آزادی این زندانیان را فراهم کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان البرز خاطرنشان کرد: مجموع بدهی این محکومین حدود 2 میلیارد و 500 میلیون تومان و تعداد 2 هزار و 870 سکه معوق است.

محبی ابراز کرد: تلاش دستگاه قضایی بر این است که شاکیان این محکومین مالی بخشی از طلب خود را ببخشند و گذشت کنند و بقیه بدهی آن‌ها از طریق ستاد دیه و اعطاء وام قرض‌الحسنه پرداخت شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم در جشن گلریزان امسال با نیت‌های خیرخواهانه و خداپسندانه شما نیکوکاران و خیرین شهرستان البرز بخشی از بدهی این محکومین مالی تأمین شود تا دستگاه قضایی هم بتواند موجبات آزادی این زندانیان را فراهم کند.

رئیس دادگستری شهرستان البرز با اشاره به سیاست کاهش جمعیت کیفری در قوه قضاییه، تشریح کرد: دادگستری شهرستان البرز در بحث کاهش جمعیت کیفری زندانیان تلاش‌های فراوانی را داشته است و همچنان با جدیت این سیاست را دنبال می‌کند زیرا با بررسی‌های علمی انجام‌شده در کشورهای مختلف دنیا نشان می‌دهد که زندان جای مناسبی برای اصلاح مجرم نیست پس باید شرایطی را فراهم کنیم که محکومین جرائم غیرعمد و غیرخشن در کنار جامعه اصلاح شوند.

محبی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اولویت‌های دستگاه قضایی مجازات جایگزین حبس است که قضات دادگستری شهرستان البرز در این موضوع نیز اهتمام ویژه‌ای دارند و تلاشمان بر این است بتوانیم در برخی جرائم غیرخشن آراء جایگزین حبس خوبی صادر کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: