• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5690-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین:

وقوع برخی جرائم در جامعه با حبس حل نمی‌شود

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: باید توجه داشته باشیم که حکم حبس تنها برای زندانی تبعات ندارد بلکه خانواده و جامعه را نیز درگیر خواهد کرد از همین رو قانون‌گذار همان‌طور که حکم مجازات را تعیین کرده، برای زندانی هم حقوقی در نظر گرفته که نباید تضییع شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان البرز که در یکی از تالارهای پذیرایی این شهرستان برگزار شد، گفت: همه ما می‌خواهیم جامعه‌ای با کمترین جرم و آسیب اجتماعی، گناه، طلاق، زندانی و اختلاف داشته باشیم که چنین رویکردی خواست فطری هر انسانی در هر جامعه‌ای است.

وی افزود: وقتی با یک نگاه مشترک و همسو در شرایط حاضر جامعه بر رفع آسیب‌های اجتماعی و جرائم تأکید مشترک داریم، عقل و شرع ما را مکلف می‌کند تا زمینه همکاری، همدلی، همفکری و تعامل را فراهم کنیم.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: امروز راهکارهای قانونی برای کاهش حبس و جمعیت کیفری زندان‌ها وجود دارد البته نباید حتی یک نفر خلاف قانون آزاد شود و یا خلاف قانون بازداشت شود و حتی یک نفر اگر امکان استفاده از ظرفیت‌های قانونی دارد از آن بهره‌مند نشود.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که حکم حبس تنها برای زندانی تبعات ندارد بلکه خانواده و جامعه را نیز درگیر خواهد کرد از همین رو قانون‌گذار همان‌طور که حکم مجازات را تعیین کرده، برای زندانی هم حقوقی در نظر گرفته که نباید تضییع شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: ما قضات باید تلاش کنیم و جایی که دیدیم آزادی کسی به نظم و امنیت عمومی جامعه لطمه نمی‌زند و موجب تجری دیگر افراد نمی‌شود به‌جای حبس از مجازات جایگزین استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه جشن گلریزان باید به‌عنوان یک سنت نیکو به جامعه معرفی شود، افزود: زمانی که یک انسان با نیت خیرخواهانه دست یک انسان نیازمند را می‌گیرد و به او کمک می‌کند مطمئن باشد که خدای متعال نیز دست او را خواهد گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه در سال 96 تعداد 309 نفر با کمک ستاد دیه استان آزاد شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 330 نفر از زندانیان استان نیازمند کمک‌های مالی هستند که امیدواریم با نیت خیرخواهانه خیرین بتوانیم موجبات آزادی آن‌ها را فراهم کنیم که مجموع بدهی این افراد 34 میلیارد تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: