• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2891-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین:

واحدهای صنعتی راکد باید به چرخه تولید بازگردند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: همه واحدهای نیمه‌راکد و راکد صنعتی استان در صورت صرفه اقتصادی باید دوباره به چرخه تولید بازگردند.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين، منوچهر حبیبی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین، گفت: هدف اصلی این ستاد کاهش مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدکنندگان است که تلاش‌ها تا رسیدن به حالت ثبات باید ادامه داشته باشد.

وی، هدف از ایجاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را سرعت بخشیدن به بازگشت کارگاه‌های صنعتی راکد و نیمه راکد با حداکثر ظرفیت تولید دانست و یادآور شد: متأسفانه گاهی اوقات نظام بروکراسی اداری و قوانین حاکم بر ادارات باعث وقفه و کندی این کار می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین، اولویت اصلی دولت را فعال کردن واحدهای غیرفعال و بازگشت آن‌ها به تولید برشمرد و گفت: در صورت موفقیت، می‌توانیم شاهد افتتاح طرح‌های جدید در سایر حوزه‌ها نیز باشیم.

حبیبی با اشاره به مشکلات برخی از واحدهای تولیدی فولاد این استان طی روزهای گذشته، افزود: با توجه به بازار خوب فولاد و محصولات آلیاژی در کشورهای همسایه ازجمله عراق، تمام واحدهای تولیدکننده این محصولات با صادرات کالاهای خود می‌توانند از پس مشکلات و بدهی‌های خود به‌راحتی برآیند.

وی اظهار کرد: یکی از هدف‌های صادراتی آینده این استان افزایش محصولات فولادی است که امیدواریم با تمهیدات و برنامه‌ریزی دولت به این امر مهم نائل شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در ادامه همه تصمیم‌گیری‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را لازم اجرا برشمرد و گفت: تمامی صاحبان بنگاه‌های صنعتی و مدیران بانکی در انجام این وظیفه باید تلاش کنند تا شاهد سرعت بخشیدن راه صنعت و تولید در استان باشیم.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به همت دولت در پرداخت تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان، باید واحدهای صنعتی بدهی‌های خود با بانک‌ها را به پایین‌ترین میزان در 10 سال گذشته برسانند تا ارائه تسهیلات متوقف نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: