• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-291-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت تسریع در ایجاد بندر خشک استان

استاندار قزوین گفت: با اختصاص اعتبار مطالعاتی در سال جاری زمینه عملیاتی شدن ساخت بندرخشک در قزوین به‌سرعت مهیا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای پیگیری دریافت مجوز بندر خشک و ایجاد بستر لازم باید به‌سرعت اقدامات لازم صورت گیرد و مدیرکل راه و شهرسازی مسئول مستقیم کار است.

وی اضافه کرد: یک اعتبار مطالعاتی برای سال جاری تأمین خواهد شد تا کار عملیاتی شود و در این راستا بازدید از نمونه بندر خشک ایجادشده در یزد هم می‌تواند موردتوجه قرار گیرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: با برگزاری یک کارگاه آموزشی برای مدیران استان باید فضای اقتصادی استان ترسیم‌شده و همه در جریان اهمیت کار قرار گیرند و در این میان حضور رسانه‌ها نیز ضروری است.

زاهدی بیان کرد: با افزایش تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی دولتی و بخش خصوصی می‌توانیم این طرح را با سرعت بیشتری اجرا کنیم.

وی گفت: با توجه به فرارسیدن تابستان و افزایش مصرف برق لازم است دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های خصوصی نسبت به صرفه‌جویی به‌صورت جدی اقدام کنند تا از پیک تابستان بدون خاموشی سپری کنیم.

استاندار قزوین یادآور شد: اگر دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها مصرف انرژی بیش‌ازحد داشته باشند اسامی آن‌ها از سوی رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

زاهدی تصریح کرد: ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در قزوین باید تسریع شود و به‌جای پیشنهاد افزایش سهمیه انرژی نسبت به دریافت مجوزهای جدید در ساخت نیروگاه اقدام شود.

وی یادآور شد: در خصوص مشکلات ارزی تولیدکنندگان از سوی اتاق بازرگانی یک گزارش جامع تهیه‌شده که به تهران ارسال خواهد شد تا مسئولان فکری اساسی کنند.

استاندار قزوین تصریح کرد: در هیئت‌مدیره شرکت برق منطقه‌ای زنجان لازم است نمایندگان قزوین هم حضورداشته باشند تا بتوانیم تسهیلات بیشتری برای استان دریافت کنیم.

وی گفت: فضای کسب‌وکار در شرایط کنونی عوض‌شده و باید ما نیز بستر رونق این بخش را مهیا کنیم.

زاهدی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست از برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی به‌صورت مستقل خودداری کرده و با استفاده از تورهای مجاز زمینه کمک به اقتصاد آژانس‌های مسافرتی را فراهم کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: