• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-394-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت فراخوان عمومی برای انتخاب و تجلیل از جوانان نخبه

 استاندار قزوین گفت: طرح انتخاب و تجلیل از جوانان نخبه و برگزیده استان باید در قالب یک فراخوان عمومی برگزار شود تا همه جوانان بتوانند استعداد، ظرفیت، خلاقیت و نوآوری‌های خود را معرفی و بروز بدهند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طرح انتخاب و تجلیل از جوانان نخبه و برگزیده استان باید در قالب یک فراخوان عمومی برگزار شود تا همه جوانان بتوانند استعداد، ظرفیت، خلاقیت و نوآوری‌های خود را معرفی و بروز بدهند و صرفاً نباید به معرفی اشخاص از کانال دستگاه‌ها بسنده کرد.

وی افزود: اوقات فراغت جزو لاینفک زندگی اجتماعی در جامعه امروز است که برنامه‌ریزی و توجه به این مقوله می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری، کارایی، ایجاد ثروت، اشتغال‌زایی و بالا رفتن روحیه امید و نشاط در جامعه شود.

استاندار تصریح کرد: حقیقت مطلب این است که اگر در حوزه اوقات فراغت، دخالت‌های بیجا و غیرمنطقی صورت بگیرد نتیجه و اثر معکوس دارد و جوانان را به سمت انجام فعالیت‌ها و رفتارهای زیرزمینی و بدور از نظارت والدین و جامعه سوق می‌دهد.

زاهدی بابیان اینکه وقتی رفتار و فعالیتی زیرزمینی می‌شود خروجی و نتیجه آن فساد است، ابراز کرد: جوانان از برنامه‌های رسمی و دولتی استقبال نمی‌کنند و به‌وضوح در جامعه شاهد هستیم علی‌رغم اینکه همه امکانات و برنامه‌های دستگاه‌ها و نهادهای رسمی معطوف به جوانان است اما در مقام عمل هنوز با مسائل و مشکلات زیادی در این حوزه مواجه هستیم.

وی افزود: آنچه در گام اول موردنیاز است شناخت دقیق نیازها و مطالبات جوانان و آسیب‌شناسی طرح‌ها و برنامه‌های دستگاه‌ها در این زمینه است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در تمام دنیا سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و اساسی در حوزه ورزش صورت می‌گیرد اما هنوز در داخل عده‌ای توجه به ورزش را خلاف اسلام می‌دانند درحالی‌که مقام معظم رهبری از تیم ملی ایران به خاطر بازی خوب در جام جهانی تقدیر و تشکر کردند.

زاهدی گفت: باید اجازه صحبت به جوانان داده شود و در برنامه‌ریزی‌های صداوسیما به موضوع آموزش خانواده‌ها در خصوص برنامه‌ریزی اوقات فراغت جوانان پرداخته شود.

وی عنوان کرد: فرهنگ گفت‌وگو بین مسئولان و جوانان و جوانان با یکدیگر ضعیف است و بیشتر شاهد نزاع، مشاجره و مجادله با یکدیگر هستیم درحالی‌که فرهنگ گفت‌وگو را باید در جامعه نهادینه کرد.

استاندار قزوین در پایان عنوان کرد: گردشگری طبیعت‌محور باید توجه بیشتری صورت بگیرد و در این خصوص باید از ظرفیت مؤسسات و مراکز بخش خصوصی که تور گردشگری برگزار می‌کنند، استفاده کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: