• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار:

در تأمین کالاهای اساسی استان، مشکلی وجود ندارد

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: در تأمین کالاهای اساسی استان، مشکلی وجود ندارد مردم نگران نباشند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن باغستان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سیاست‌گذاری، دخالت، کنترل، نظارت و برنامه‌ریزی با هدف تنظیم بازار و قیمت‌ها یک ضرورت است.

معاون اقتصادی استاندار افزود: با نظارت و کنترل منظم و تأمین کالاهای اساسی در استان قزوین هیچ مشکلی نداریم و در تأمین سبد غذایی مردم خودکفا هستیم.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی باید نظارت و کنترل بازار به‌صورت مستمر و منظم صورت گیرد تا بتوانیم نیازهای مردم را تأمین کنیم.

حبیبی تصریح کرد: در استان قزوین به دلیل جایگاه کشاورزی که داریم خوشبختانه در تأمین کالاهای اساسی مردم مشکلی نداریم و تقریباً خودکفا هستیم و سبد غذایی مردم را تأمین خواهیم کرد.

معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و نظارت منظم نباید اجازه دهیم مردم نگران کالاهای خود باشند البته فشار زیاد است ولی مدیران اجازه نخواهند داد این مشکلات به مردم منتقل شود.

وی ابراز کرد: از فرمانداران هم انتظار داریم با تشکیل جلسات منظم گزارش هفتگی بازار را به مرکز استان ارسال کنند تا در جریان وضعیت بازار قرار گیریم.

حبیبی خاطرنشان کرد: موضوع مالیات و بیمه تأمین اجتماعی با حضور مدیران این دستگاه‌ها به‌سرعت تعیین تکلیف خواهد شد تا مشکلی برای تولیدکننده و توزیع‌کننده نباشد.

وی گفت: نهاده‌های سویا و ذرت در یک محدوده ۵ ماهه تنظیم و نیازها مشخص شود و از ظرفیت بخش خصوصی هم استفاده شود تا کارها شتاب گیرد.

معاون اقتصادی استاندار بیان کرد: بازار فقط ۱۰ قلم کالا نیست و باید سایر اقلام هم موردتوجه قرار گیرد و همه بخش‌ها نظارت و کنترل شود تا مردم مشکلی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: میزان گوشت وارداتی گرم در استان مناسب بود اما اگر مشتری بیشتری دارد می‌توانیم برای افزایش سهیمه استان اقدام کنیم.

حبیبی مطرح کرد: برای خرید گندم و جو و نیز جلوگیری از حضور دلالان برای برهم زدن بازار اقدام مناسب صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: